Через цьогорічну засуху фермери почнуть копати картоплю на два тижні пізніше, бо земля взялася грудками. Саме змінений клімат стоїть і на заваді розширення промислових посівів картоплі. Аграрії, котрі вже і забули як це - вирощувати картоплю - з цікавістю приглядаються до її рекультивації, повідомляють Патріоти України з посиланням на сюжеті ТСН.
"Більше перейшли на зернові, тому що вигідніше і менше роботи, ніж на картоплі. Дуже важка робота... Будемо пробувати вирощувати, і сівозміна, і ціна на ринку пішла на товар", - говорить аграрій Олександр Бєжан.
Україна з вирощування картоплі у світі поступається лише Індії, Китаю та Росії. Але 97% внутрішнього обсягу припадає на приватний сектор та дрібних фермерів. Лише три відсотки - промислові насадження. Загалом щорічне внутрішнє виробництво сягає 20 мільйонів тонн бульби.
"Лідерські позиції залишаються в об'ємі, бо у нас багато людей вирощують вдома, а от нам треба повернути лідерські позиції в експорті і переробленні, поки що у нас тут є потенціал", - говорить заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький
На демонстраційному полі - 77 сортів української та європейської селекцій. Вітчизняна "Княгиня" поступилася лише Нідерландам. Наші селекціонери кажуть, що це тому, що напрямки різні. Там картопля йде на перероблення, у нас - переважно на споживання.
Вона втратила цікавість у аграріїв, а повернути популярність уже немає часу. Мова про картоплю. Через цьогорічну засуху фермери почнуть копати картоплю на два тижні пізніше. Бо земля взялася грудками. Саме змінений клімат стоїть і на заваді розширення промислових посівів картоплі. Про картопляні перспективи України - у сюжеті.
"Українці вживають 140 кг картоплі на душу населення в рік, це третій показник у світі. Киргизстан на першому місці, потім Білорусь. Фізіологічна норма споживання - 110 кг, і ми цю картоплю споживаємо у непереробленому вигляді. Це наклало певний відбиток на рівень селекції і напрямок селекції", - говорить вчений секретар Інститут картоплярства Наталя Захарчук.
Як не дивно, багато аграріїв, котрі хочуть повернутися до бульби, з Чернігівської області. Колись картопляний край став зерновим. Але агросиноптики попереджають, що фермерам варто поспішати.
"Подивіться, яка була температура. За таких темпів підвищення, які ми сьогодні спостерігаємо в Україні, 3-5 років чернігівські фермери можуть вирощувати картоплю. Далі все це буде складно", - говорить агросиноптик Тетяна Адаменко.
Як улюблена картопля вдарить по кишенях тих, хто сам не любить її копати, - покаже осінь.
Погода та урожай - це дві складові, від яких залежить ціна на картоплю. Парадокс: чим більше бульби у кущі, тим нижча її ціна.
Компанія, де працює Ольга Лонська, одна з небагатьох, що спеціалізується винятково на картоплі. Каже, дефіциту картоплі завдяки селянам, що вирощують у себе вдома, не буде, але недооцінювати овоч теж не варто. "У вересні буде у межах 7-9 гривень (за кілограм - ред.), я так думаю. Жовтень трохи дорожче, все залежатиме від того що, везеться в Україну, скільки і за якою ціною", - говорить Ольга Лонська.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...