Здавна вважалося, що краще не підіймати монети з землі. За повір’ями, така знахідка може принести бідність і злидні або й взагалі накликати у життя біду. Наші предки вірили, що викинуті чи загублені монети можуть нести погану енергетику, передають Патріоти України.
Існує й альтернативна версія, згідно з якою, знайдені гроші вважаються добрим знаком в залежності від місця знахідки. Іноді, підійнявши монети у сприятливий час, можна "притягнути" у життя достаток та благополуччя. Особливо це стосується старовинних монет. Якщо носити знайдену давню монету в гаманці – це принесе успіх та щастя.
Також говорять, що слід дивитися на сторону монети. Якщо вона лежить "решкою" - краще пройти повз. Якщо "орлом" - можна підняти, монета принесе позитивні зміни.
Здавна також зазначали, що знайдені гроші слід віддати на доброчинність або пожертвувати жебраку на вулиці. А от підіймати гроші, що лежать на перехресті, категорично заборонялося.
Монети з пошкодженими краями вважалися щасливими, їх радили тримати у гаманці, щоб збільшити доходи. Також, за повір’ями, якщо чоловік спішить на зустріч і раптом знаходить на дорозі гроші – значить зустріч пройде успішно. Наші предки звертали увагу і на місячний календар, будучи впевненими, що знайдені монети у період повного місяця принесуть нещастя. За іншим тлумаченням, знайти монетку в снігу – до удачі, а в дощ – до прибутку.
21 квітня за новим стилем (4 травня за старим) вшановують пам'ять священномученика Януарія, мучеників Прокла, Феодора і Фавста, а також патріарха Максиміана Константинопольського. За старим юліанським календарем сьогодні вшановують апостола від сімдеся...
Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...