А ви це знали? Чи можна запивати їжу кавою та чаєм

Кава - напій, який щоранку п'ють понад два мільярди людей у світі. Варто відзначити, що до складу кави входить ряд органічних кислот (яблучна, лимонна), які можуть стимулювати вироблення шлункового соку, а також кофеїн, що міститься в каві, який також стимулює вироблення шлункового соку і може підвищити кислотність, тому каву можна пити не всім, особливо людям із виразкою шлунка, передають Патріоти України.

Дієтологиня Тетяна Пасека розповіла в Instagram про те, кому можна і не можна пити каву, і про те, чи можна запивати їжу кавою та чаєм.

Кому не можна пити каву і чому:

"Люди, які мають підвищену секрецію шлункового соку (не бажано пити каву зранку)", – зазначила експертка.

Ще кава впливає на нервову систему

"Кава тонізує НС, це відбувається за рахунок того, що кофеїн займає рецептори, на які діє речовина подібно до кави – аденозин (він гальмує НС), кава, займаючи ті ж рецептори, відповідно забирає гальмуючу дію і викликає збуджуючий ефект. Згодом кількість рецепторів збільшується і відповідно доза кави вже мала, людина збільшує дозу кави. Якщо людина різко припиняє пити каву, аденозин займає всі рецептори та гальмуюча дія посилюється, звідси надмірна сонливість", – розповіла дієтологиня.

Корисні властивості кави:

"У 2016 році каву виключили з переліку потенційно канцерогенних сполук і внесли до списку речовин із протипухлинною дією. Зараз каву визнають елементом здорового харчування! Кава містить фенольні сполуки-хлорогенові кислоти, саме вони діють як антиоксидант і захищають клітини печінки та головного мозку від окислення" , – зазначила експертка.

Безпечна доза кофеїну

"Це 400-500 мг на добу. В одній чашці натуральної кави 50-160 мг кофеїну. Кількість чашок визначає міцність напою", – додала фахівчиня. Дієтологиня додала, що не можна запивати їжу чаєм та кавою, а бажано вживати через 15-20 хвилин після їжі або в проміжку між їжею!

Зовсім не стрес! Названо основні фактори, які спричиняють близько 80% випадків інсульту

субота, 22 лютий 2025, 9:20

Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...

Водіям на замітку! Як захистити лобове скло та двірники авто від обледеніння

субота, 22 лютий 2025, 8:50

У холодну пору року лобове скло автомобіля швидко покривається льодом, а двірники примерзають. Уникнути цього допоможе простий спосіб, для якого не потрібні спеціальні засоби – лише речі, які є майже в кожному домі. Про це повідомило видання The Sun, п...