А ви це знали? Чи можна запивати їжу кавою та чаєм

Кава - напій, який щоранку п'ють понад два мільярди людей у світі. Варто відзначити, що до складу кави входить ряд органічних кислот (яблучна, лимонна), які можуть стимулювати вироблення шлункового соку, а також кофеїн, що міститься в каві, який також стимулює вироблення шлункового соку і може підвищити кислотність, тому каву можна пити не всім, особливо людям із виразкою шлунка, передають Патріоти України.

Дієтологиня Тетяна Пасека розповіла в Instagram про те, кому можна і не можна пити каву, і про те, чи можна запивати їжу кавою та чаєм.

Кому не можна пити каву і чому:

"Люди, які мають підвищену секрецію шлункового соку (не бажано пити каву зранку)", – зазначила експертка.

Ще кава впливає на нервову систему

"Кава тонізує НС, це відбувається за рахунок того, що кофеїн займає рецептори, на які діє речовина подібно до кави – аденозин (він гальмує НС), кава, займаючи ті ж рецептори, відповідно забирає гальмуючу дію і викликає збуджуючий ефект. Згодом кількість рецепторів збільшується і відповідно доза кави вже мала, людина збільшує дозу кави. Якщо людина різко припиняє пити каву, аденозин займає всі рецептори та гальмуюча дія посилюється, звідси надмірна сонливість", – розповіла дієтологиня.

Корисні властивості кави:

"У 2016 році каву виключили з переліку потенційно канцерогенних сполук і внесли до списку речовин із протипухлинною дією. Зараз каву визнають елементом здорового харчування! Кава містить фенольні сполуки-хлорогенові кислоти, саме вони діють як антиоксидант і захищають клітини печінки та головного мозку від окислення" , – зазначила експертка.

Безпечна доза кофеїну

"Це 400-500 мг на добу. В одній чашці натуральної кави 50-160 мг кофеїну. Кількість чашок визначає міцність напою", – додала фахівчиня. Дієтологиня додала, що не можна запивати їжу чаєм та кавою, а бажано вживати через 15-20 хвилин після їжі або в проміжку між їжею!

Стародавній рецепт довголіття - він такий простий, що гріх ним не скористатися!

четвер, 21 вересень 2023, 15:14

Пропонуємо скористатись вам рецептом, який допоможе надовго зберегти здоров’я! Вже через декілька днів ви будете почуватись бадьоро! Цей рецепт допоможе відновити правильне функціонування внутрішніх органів, передають Патріоти України. Рецепт почали за...

Це справді працює! Як відчистити ванну від застарілого нальоту, бруду і іржі - метод прибиральниць

четвер, 21 вересень 2023, 14:43

Через жорстку воду, постійну вологість та невчасне прибирання ванна покривається нальотом, брудом та іржею. Більшість господарів надають перевагу хімічним засобам для прибирання, вважаючи, що вони ефективніше впораються з цією проблемою, передають Патр...