А ви це знали? Як часто треба міняти подушки - пояснення лікаря

Багато з нас не замислюються, як часто треба міняти подушки, на яких ми спимо кожну ніч. Причина, по якій треба це робити багатьох може шокувати, передають Патріоти України з посиланням на TikTok лікаря Джейсона Сінгха.

Як часто треба міняти подушки?

З часом подушки стають притулком для пилових кліщів, які живлять мертві клітини шкіри, які природним чином виділяються з нашого тіла під час сну.

"Подушки насправді мають "термін придатності" з точки зору здоров’я", - сказав лікар.

"Ці мікроскопічні істоти та їхні фекалії, ваш піт, ваша слина, все це потрапляє на вашу подушку. Це створює власну екосистему пилових кліщів, грибкових бактерій, які не просто живуть на поверхні подушки, а колонізують всю подушку", - розповів Джейсон.

За його словами, пилові кліщі проникають глибоко в матеріал. Ось чому зміна наволочки на подушці нічого не вирішує. За словами експерта, чохли лише допомагають очистити поверхню, але вони не вирішують проблем, які з часом накопичуються всередині подушки.

Лікар Сінгх радить прати наволочки раз на тиждень і міняти подушки кожні два роки.

"Це клітинне сміття в поєднанні з теплим, часто вологим середовищем, створеним температурою нашого тіла та вологою від дихання, створює ідеальне середовище для росту грибів, пилових кліщів і різних бактерій. Включно з видами стафілококів, які схильні викликати запальні зміни шкіри", - попередив експерт.

Як потрапити на прийом до лікаря без направлення

неділя, 23 лютий 2025, 13:01

Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...

А ви це знали? Навіщо заморожують хліб перед вживанням

неділя, 23 лютий 2025, 13:00

Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...