Напевно, кожен з нас помічав, коли розбиваєш яйце, то на ньому видніються червоні та коричневі плямки. Деякі господині викидають такі яйця, інші спокійно готують. ТСН розповідає, чим є насправді ці червоні цяточки на яйцях, яка їхня функція і чи можна їх їсти, передають Патріоти України.
Частіше коричневі та червоні цяточки можна побачити на домашніх яйцях, у магазинних таких плям практично ніколи немає. А все тому, що на фабриках всі яйця перед відвантаженням на продаж проходять перевірку, вони просвічуються та відбраковуються. Тому на прилавки потрапляє чистий продукт без жодних вкраплень. Звичайно, є винятки, найчастіше це трапляється з коричневими яйцями, бо їхня шкарлупа не дає змоги повністю просвітити середину. Тому червоні цятки залишаються просто непоміченими.
За даними статистики, п’ятнадцять відсотків курячих домашніх яєць має червоні й коричневі вкраплення, бо їх ніхто не просвічує. І справа тут ось у чому. Під час формування яйця утворюється жовтковий мішечок, який має кровоносні судини. Коли жовток дозріває, то починає звільнятися з цього мішечка, і частина крові з судин потрапляє в саме яйце.
Фахівці пояснюють, що чим старшою буде курка, тим більше вона нестиме яєць із такими кров’яними вкрапленнями. Також на появу плям можуть впливати генетичні особливості курей.
Чи безпечні такі яйця для вживання в їжу? Тут кожен для себе повинен прийняти рішення, бо однозначної відповіді ніхто не дає. Та все ж медики рекомендують не вживати яйця з червоними вкрапленнями у свіжому вигляді. Втім, вони цілком безпечні, якщо їх зварити чи посмажити. Якщо ви збираєтеся готувати омлет чи якусь випічку, то можна видалити ці червоні плями, щоб кров не потрапила до продукту.
Юристи радять зберігати протягом 5 років квитанції про оплату комунальних послуг після оплати рахунків за електроенергію, газ, воду тощо. Річ у тім, що вони можуть допомогти вирішити можливі спори з постачальниками. Про це йдеться в матеріалі "На пенсі...
Вершкове масло – це базовий продукт, який має бути у кожному холодильнику. Саме тому важливо впевнено знати, що ви купили справжнє масло, а не підробку з додаванням рослинних жирів. Редакція FoodOboz розповість, як самостійно перевірити натуральність м...