У липні саме час садити овочі для отримання пізнього врожаю та більш тривалого зберігання. Це стосується також і картоплі, адже ранній врожай вимагає швидкого прибирання, бо при підвищеній температурі бульби швидко старіють, передають Патріоти України.
Таку картоплю краще швидше використати, вона не підходить для тривалого зберігання, а на зиму та весну запастися з другого врожаю.
Переваги другого врожаю картоплі:
Що потрібно врахувати для вирощування другого врожаю картоплі:
1. Для можливості вирощування другого врожаю картоплі слід враховувати свою кліматичну зону. Найбільш придатними для літньої посадки картоплі є регіони, в яких не менше 170 безморозних днів у році, тобто другий врожай картоплі можна вирощувати по всій території України.
2. Щоб картопля другої посадки швидше росла, її краще посадити у високі теплі грядки, які також допомагають захистити рослини від неочікуваних нічних заморозків.
3. Для кращого збереження вологи у ґрунті його після підгортання покривають шаром соломи. Мульчування захищає також картоплю від перегріву в літню спеку. Добре використовувати для мульчування мох, який збагачує ґрунт живильною мікрофлорою.
4. Для захисту картоплі від захворювань, пешочергово від фітофтори, посадковий матеріал можна обробити «Фітофторином».
Яку картоплю можна садити влітку
Слід обирати сорти картоплі стійкі до хвороб і з меншою кількістю вегетаційних днів. У суперскоростиглих сортів збір врожаю можна починати вже через 60-70 днів.
Найкращі сорти картоплі для літньої посадки:
Посадковий матеріал для літньої посадки картоплі можна вибрати з бульб торішнього врожаю. Якщо ж тривалість теплих днів дозволяє, можна почекати і проростити зібрані бульби нового врожаю.
Де посадити картоплю для другого врожаю
1. Паралельно з дозріванням першого врожаю.
Перша посадка картоплі в цьому випадку проводиться в квітні-травні. На сусідній площі висаджують ранньостиглі культури, такі як зелень, редис, скоростиглі овочі, після збору яких на їх місце приблизно наприкінці червня – у середині липня висаджують картоплю для другого врожаю.
Такий варіант підходить для прохолодного літа, щоб не чекати дозрівання картоплі, посадженої навесні. В цьому випадку картоплю прибирають з настанням перших заморозків, приблизно на початку жовтня.
2. На місці першого врожаю.
Посадивши навесні дуже ранні сорти картоплі, до початку липня можна вже отримати перший врожай. Обережно вибравши великі бульби, дрібні залишають у землі, засохле та пожовкле бадилля прибирають, залишаючи тільки зелене з бульбами. Бульби, які не виросли, присипають компостом та землею, а зверху висаджують картоплю для нового врожаю.
3. Між рядами першого врожаю.
Якщо з якоїсь причини першу картоплю доводиться садити пізніше за звичайний термін або це картопля пізнього строку дозрівання, то при її висадці потрібно витримати відстань між рядами близько 70 см. Для отримання другого врожаю картоплі на цій самій грядці на початку липня висаджують пророщені у червні бульби між рядами зростаючої картоплі.
Як доглядати другий врожай картоплі
Перед посадкою землю поливають так, щоб вона добре зволожилася на глибину до півметра. У спекотні літні дні ґрунт швидко висихає, тому картопля вимагає додаткового поливу.
Висока температура і вологість сприяють швидкому розвитку фітофтори. Ретельно відбираючи здоровий матеріал для посадки, дотримуючись сівозміни та підбираючи стійкі до фітофтори сорти картоплі, можна її уникнути. Якщо ж профілактичні заходи не допомогли, то вже на початковій стадії зараження картоплю слід обробити будь-яким біофунгіцидом або використати народні засоби – розчини попелу, молочної сироватки, молока з йодом, настою часнику з марганцівкою тощо.
Умови для гарного врожаю картоплі літньої посадки:
Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...
Правильна їжа може стати потужною зброєю проти апатії. Продукти, багаті на вітаміни, антиоксиданти та корисні жири, допомагають підтримати енергію, покращити настрій та зміцнити імунітет, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Що таке апатія. ...