А ви це знали? Названо найкращий час для останнього прийому їжі за день

У багатьох країнах культура ранньої вечері суворо дотримується. Традиційно – це 5 годин вечора. Такі правила виникли не на порожньому місці, вони мають підстави і підтверджені багатьма науковими дослідженнями.

У цій статті OBOZ. UA розповість, чому рання вечеря корисна, і якою має бути максимальна перерва від останнього прийому їжі до сну.

Між вечерею та сном проходить 3-4 години

Прийом їжі безпосередньо перед сном веде до нетравлення шлунка, кислотного рефлюксу, метеоризму та спазмів у кишечнику. Це тому, що їжа не перетравлюється належним чином у лежачому положенні.

Крім того, якщо між вечерею та сном проходить менше 3-4 годин, травна система працює, поки ви спите, що суттєво погіршує якість віддиху

У тих, хто пізно вечеряє, знижується здатність спалювати жир

Пізня вечеря може призвести до ваги, незалежно від калорійності їжі.

Вас може зацікавити:"Хай застрелять": перехоплення ГУР підтвердило, що окупанти відмовляються йти в наступ на Харківщині. Аудіо

Недавнє дослідження показало, що в таких випадках рівень цукру в крові майже на 20% вищий. Крім того, здатність спалювати жир у тих, хто їсть за 1-2 години до сну, знижується на 10%.

Пізній прийом їжі погано впливає на роботу серця

Вважається, що вночі кров'яний тиск має знижуватися щонайменше на 10 %. Однак пізня вечеря заважає цьому процесу, що підвищує ризик серцевих захворювань.

У такому випадку калорії перетворюються на тригліцериди – жирні кислоти, що збільшують ризик інфарктів і інсультів.

Рання вечеря означає своєчасний сніданок

Якщо ви пізно вечеряєте, ви не зможете правильно вибрати час для сніданку.

Сніданок – найважливіший прийом їжі, і його пропуск веде до зниження енергії. І навпаки, якщо ви вечеряєте рано, ваш сніданок буде оптимальним і забезпечить високий рівень енергії на весь день.

Народні прикмети на 7 квітня. Що українці спрадавна не забували роботи цього дня, аби зберегти та примножити добробут

понеділок, 7 квітень 2025, 7:05

Православне свято 7 квітня (20 квітня за старим стилем) - день пам'яті преподобного Георгія, сповідника, митрополита Митиленського. За юліанським календарем - Благовіщення Пресвятої Богородиці, одне з 12 найбільших християнських свят року, нагадують ...

Це може здивувати! Учені з’ясували, як насправді гаджети впливають на сон

неділя, 6 квітень 2025, 18:10

Учені з’ясували, що звичка користуватися ґаджетами перед сном і одразу після значно збільшує ризик безсоння і скорочує тривалість сну, передають Патріоти України. У дослідженні, що охопило понад 45 000 молодих людей у Норвегії, було виявлено, що кожна ...