А ви це знали? Названо оптимальну температуру для прання, яка дозволяє зберегти якість і яскравість одягу

Щоб не псувати тканину: названо оптимальну температуру для прання одягу

Багато хто вважає, що ефективніше прати речі у гарячій воді. Проте експерти готові із цим посперечатися. Якщо немає потреби у видаленні добре виражених плям - краще використовувати холодну або теплу воду, особливо для прання одягу, передають Патріоти України.

Як пояснює виданню Homes and gardens фахівець Пулкіт Дамані, сучасні машини ефективно пруть речі в режимах, за яких використовується холодна вода.

Часто прання в гарячій воді може пошкодити волокна тканини або призвести до того, що річ втратить яскравість кольору або сяде. На думку експерта оптимальна температура для прання одягу становить від 30 до 40°C.

"Цей діапазон температур ефективний для видалення бруду і плям, а також є досить м'яким, щоб не пошкодити тканину, – пояснює Пулкіт Дамані. – Вищі температури можна використовувати для дуже забруднених речей, але цього краще по можливості уникати, щоб запобігти усадці та вицвітанню одягу".

Що стосується одягу з делікатних тканин типу шовку, то його, за словами експерта, краще прати при температурі нижче 30°C – практично в холодній воді.

Оскільки прохолодна вода гірше справляється з плямами, фахівець радить обробляти перед пранням кухонні рушники та інші речі, які сильно забруднені, засобами для виведення плям. Також важливо використовувати миючий засіб, призначений саме для прання у холодній воді.

Народні прикмети на 24 лютого. Чому українським жінкам та дівчатам цього дня заборонялося заплітати волосся

понеділок, 24 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...

Дачникам на замітку! Чим підживити вишню навесні, щоб отримати багато плодів

понеділок, 24 лютий 2025, 6:50

Ранньою весною потрібно підживлювати вишню, щоб пізніше отримати великий урожай. Чим підживити вишню навесні — читайте в матеріалі ТСН.ua, передають Патріоти України. Найчастіше вишню підживлюють восени, але якщо ви цього не зробили, не варто засмучува...