А ви це знали? Що насправді означає розбити посуд - народні прикмети

Серед народних прикмет чи не найбільше тих, що пов’язані з розбитим посудом. Ці забобони настільки глибоко вкоренилися в культурі, що передавалися з покоління у покоління як дуже несприятливий знак, передають Патріоти України.

Розбитий посуд традиційно вважається передвісником бід, труднощів та нещасть. OBOZ.UA розбирався, що насправді означає прикмета про розбиті тарілки.

Негативне значення прикмети

У народі кажуть, що розбитий посуд лише віщує зміни, а радісні чи ні – залежить від ситуації.

Одна з наймістичніших версій пов’язана зі злими духами та домовими. Вважалося, що розбиті тарілки можуть спровокувати гнів містичних істот та призвести до нещасть в домі.

Розбите скло на підлозі забобонні люди розглядають як передвісник сварок у родині. За іншим трактуванням, тріщина на тарілці є пересторогою про наближення непередбачуваних подій, які, до речі, можуть бути як позитивними, так і негативними.

Позитивне значення

Насправді історія походження прикмети про розбитий посуд доволі цікава. У давні часи посуд був рідкістю для незаможних верств населення. Навіть звичайні глиняні ємності було складно дістати, а дорогі порцелянові взагалі берегли як зіницю ока.

У побуті трапляються прикрі випадковості, а порцеляна – матеріал делікатний і крихкий, тому кожна розбита тарілка була підставою для суму, сварок і розчарувань – особливо на адресу того, хто ненароком випустив з рук таку дорогоцінність.

Згодом, щоб не надто переживати щодо втрати посуду, вкоренилася традиція промовляти, що це "на щастя". Звідси й пішло повір’я: того, хто розіб’є посуд скоро неодмінно чекає щось дуже хороше та радісне.

У сучасному світі варто сприймати розбитий посуд як просту побутову випадковість та не надавати цьому серйозного значення.

Буде танути в роті! Секрети, які дозволять приготувати найніжніший гуляш

п’ятниця, 23 лютий 2024, 11:15

Обсмажте шматочки м'яса на сильному вогні протягом кількох хвилин, щоб утворилася скоринка. Це "запечатає" соки всередині м'яса, тому воно залишиться м'яким і соковитим, передають Патріоти України. Для свинини підійде будь-яка рослинна олія. Для ялович...

З таким тістом пельмені будуть найсмачнішими - секрет в одному компоненті

п’ятниця, 23 лютий 2024, 10:09

Пельмені потребують затрат часу, але вони неймовірно смачні. Мало хто зможе відмовитися від порції з ними. Переважно роблять акцент на фарші, а тісто роблять прісним. Але є кулінарний секрет покращення смаку. Пельмені будуть збирати найкращі слова вдяч...