На Великдень прийнято освячувати паски, писанки і крашанки –-до цих святкових атрибутів здавна ставилися дуже шанобливо. Тож після свята у багатьох виникає питання: що робити із крихтами від паски та шкаралупою від крашанок, що лишаються після великоднього столу? У народі існує повір’я, що викидати у смітник освячені продукти не можна. Що робити із крихтами від пасок і шкаралупою від крашанок, розбирався OBOZ.UA, передають Патріоти України.
На Великдень існує цікава традиція битися яйцями, що, за однією з версій, символізує боротьбу добра зі злом. Символічно писанки і крашанки мовби змагаються між собою. Яйце, яке не розбилося, за повір’ями, слід зберігати в оселі принаймні протягом трьох днів після Великодня, щоб захистити родину від бід та хвороб на весь рік.
Існувала також традиція котити писанку по полю та закопувати її в землю – для щедрого та якісного урожаю. Навіть шкаралупу з освячених яєць використовували, як захисний оберіг від лиха та хвороб. Її ретельно подрібнювали пальцями та насипали маленький мішечок із бавовняної тканини червоного кольору. Цей оберіг прийнято було вішати біля входу в оселю або класти під подушку хворому.
Всі крихти з великоднього столу здавна збирали в одну тарілку. Кажуть, ні шкаралупу, ні крихти паски не можна викидати у смітник.
У багатьох регіонах зберігається традиція закопування освячених харчових решток у землю, але так, щоб по них ніхто не топтався. Це роблять або у себе на городі, або у полі чи посеред лісу. Можна навіть закопати шкаралупу у горщики з кімнатними рослинами – це буде поживним добривом. Українці здавна мали шанобливе ставлення до хліба, а до великодньої паски – тим паче. Крихти від неї збирали у мішечок та потім віддавали птахам.
Сніданок – це важлива частина дня, яка допомагає відновити рівень енергії після ночі та забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Для здорового старту обирайте продукти, багаті вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують фізи...
В багатьох салатах використовують буряк. Він має приємну текстуру, досить нейтральний смак коренеплоду та добре поєднується з іншими інгредієнтами. Найчастіше згадують про «Оселедець під шубою» та «Вінегрет». Ще можна приготувати буряк з бринзою, кунжу...