На ринках і в супермаркетах України велика частина меду - це фальсифікований продукт, який може містити небезпечні для здоров'я компоненти. Уникнути покупки підробки з шкідливими добавками не так вже й просто, передають Патріоти України.
Мед в Україні дорожчає рекордними темпами, але при цьому недобросовісні виробники не соромляться підмішувати в бджолиний продукт небезпечні речовини. "Нормального продукту зараз дуже мало", - повідомила експерт з якості харчових продуктів Олена Сидоренко.
Левова частка українського меду йде на експорт в країни Євросоюзу, той бджолиний продукт, який залишається в країні, надходить на ринки і в супермаркети. Однак, якщо до якості експортованого меду пред'являються найжорсткіші вимоги, то контролю на внутрішньому ринку практично немає.
Відсутність контролю за якістю бджолиного меду, який продають в Україні, спровокувала збільшення частки фальсифікату. Наприклад, минулорічні залишки меду розігрівають до високих температур, щоб продукт став рідким і його можна було продати як мед нового врожаю. Варто відзначити, що при нагріванні меду до температури вище 40 градусів Цельсія в ньому утворюється токсичний канцероген, який може провокувати розвиток небезпечних захворювань у людини.
Крім того, в мед низької якості додають крохмаль і навіть вапно в якості загусників. Звичайно ж, після цього мед перестає бути цілющим продуктом, а перетворюється на небезпечну отруту.Експерти стверджують, що в супермаркетах ризик придбати фальсифікований мед нижчий, ніж на ринку. Однак ймовірність купити підробку зберігається. Найчастіше відрізнити небезпечний мед від натурального і якісного дуже складно.
Фахівці рекомендують купувати бджолині продукти тільки у перевірених бджолярів. Не варто купувати мед, якщо його ціна нижча за середню по регіону. З огляду на збільшені витрати бджолярів, дешевим натуральний і якісний продукт бути не може.
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...
Мікрохвильові печі є розсадником бактерій, тому їх слід регулярно чистити. Користувачі і ентузіасти з клінінгу у мережі радять неймовірний спосіб очищення, який передбачає використання фруктів, передають Патріоти України. Йдеться про звичайні лимони. В...