Беруть клієнтів у лещата, щоб вберегти від шахраїв: "ПриватБанк", "Ощадбанк" і monobank ускладнюють правила грошових переказів

Тепер переказати гроші з картки ПриватБанку або іншого банку буде складніше, ніж раніше.

Постанова Нацбанку від 29 травня 2021 року посилює норми інформаційної безпеки, що діють в сфері грошових переказів, повідомляють Патріоти України.

Тепер переказати гроші з картки ПриватБанку або іншого банку буде складніше, ніж раніше. Причому, зробити це з мобільного телефону буде ще важче, ніж зі стаціонарного.

За словами економіста Євгена Невмержицького, нові правила, запроваджені НБУ, будуть поширюватися на всі платіжні системи, в тому числі найбільш популярні - Visa і Mastercard.

У чому суть нововведень

Грошові перекази в ПриватБанку та інших банках країни хочуть максимально убезпечити, поставивши на шляху потенційних шахраїв якомога більше перешкод. Зокрема, для підтвердження грошового переказу з одного рахунку на інший потрібно буде ввести довгий одноразовий пароль.

"Одноразовий пароль повинен містити не менше 8 символів, серед яких - маленькі і великі латинські літери. І використовуватися такий пароль повинен не довше 10 хвилин", - говорить Невмержицький.

Природно, запам'ятати всі 8 або більше символів відразу, щоби відтворити їх в SMS, зможе лише людина, яка володіє феноменальною пам'яттю. Ну, а оскільки в природі таких небагато, то доведеться під час набору восьмизначного пароля три-чотири рази відриватися від процесу і підглядати в повідомлення, отримане від ПриватБанку.

Звичайно, тому, хто знаходиться за стаціонарним комп'ютером, буде простіше. Він може попередньо набрати пароль, а потім лише його скопіювати. А ось зробити переказ за допомогою смартфона тепер буде справою непростою.

"Наприклад, при перерахуванні невеликої суми, до 5 000 грн, користувач повинен буде застосувати більш довгий пароль, при введенні якого він сам може помилитися, набираючи маленькі і великі символи і перемикаючись мінімум 3 рази між великими та малими. Без листочка, на якому можна записати такий одноразовий пароль, просту операцію переказу невеликої суми буде зробити складно, якщо обмежені можливості копіювання даного пароля, наприклад, з мобільного телефону ", - зазначив економіст.

У Нацбанку вважають, що такий спосіб ускладнить для кібершахраїв процес перехоплення пароля за допомогою якої-небудь хакерської програми.

Загалом, аферисти вдосконалюють свій арсенал паралельно вдосконаленню банківських програм. Тому особливо сподіватися на те, що такий спосіб надійно і надовго захистить грошові перекази, не варто. Однак виконувати розпорядження НБУ зобов'язані і ПриватБанк, і інші фінустанови.

Нацбанк дає їм на перехід до нових правил грошових переказів 12 місяців. За цей час вони повинні адаптувати свої програми до нових вимог і привчити до них своїх клієнтів.

100 тисяч за пост у Фейсбуці: Ексначальник Нацполіції Луганщини судиться з жителем Сіверськодонецька

середа, 23 червень 2021, 23:55

вертає на себе увагу той факт, що незважаючи на контроль з боку керівництва держави, лише 21 квітня 2020 року колишньому керівникові місцевої військово-цивільної адміністрації оголошено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою о

Хіти тижня. Позаздрять навіть молоді! Сексапільна бабуся показала, як у 63 роки мати ідеальне тіло (фото, відео)

середа, 23 червень 2021, 23:30

63-річна мешканка Мельбурна Леслі Максвелл вражає мережу підтягнутою фігурою та сексапільністю. Бабуся трьох онуків впевнена, що секрет молодості - у регулярних фізичних навантаженнях та правильному харчуванні, передають Патріоти України. . Завдяки сп...