Постанова Нацбанку від 29 травня 2021 року посилює норми інформаційної безпеки, що діють в сфері грошових переказів, повідомляють Патріоти України.
Тепер переказати гроші з картки ПриватБанку або іншого банку буде складніше, ніж раніше. Причому, зробити це з мобільного телефону буде ще важче, ніж зі стаціонарного.
За словами економіста Євгена Невмержицького, нові правила, запроваджені НБУ, будуть поширюватися на всі платіжні системи, в тому числі найбільш популярні - Visa і Mastercard.
Грошові перекази в ПриватБанку та інших банках країни хочуть максимально убезпечити, поставивши на шляху потенційних шахраїв якомога більше перешкод. Зокрема, для підтвердження грошового переказу з одного рахунку на інший потрібно буде ввести довгий одноразовий пароль.
"Одноразовий пароль повинен містити не менше 8 символів, серед яких - маленькі і великі латинські літери. І використовуватися такий пароль повинен не довше 10 хвилин", - говорить Невмержицький.
Природно, запам'ятати всі 8 або більше символів відразу, щоби відтворити їх в SMS, зможе лише людина, яка володіє феноменальною пам'яттю. Ну, а оскільки в природі таких небагато, то доведеться під час набору восьмизначного пароля три-чотири рази відриватися від процесу і підглядати в повідомлення, отримане від ПриватБанку.
Звичайно, тому, хто знаходиться за стаціонарним комп'ютером, буде простіше. Він може попередньо набрати пароль, а потім лише його скопіювати. А ось зробити переказ за допомогою смартфона тепер буде справою непростою.
"Наприклад, при перерахуванні невеликої суми, до 5 000 грн, користувач повинен буде застосувати більш довгий пароль, при введенні якого він сам може помилитися, набираючи маленькі і великі символи і перемикаючись мінімум 3 рази між великими та малими. Без листочка, на якому можна записати такий одноразовий пароль, просту операцію переказу невеликої суми буде зробити складно, якщо обмежені можливості копіювання даного пароля, наприклад, з мобільного телефону ", - зазначив економіст.
У Нацбанку вважають, що такий спосіб ускладнить для кібершахраїв процес перехоплення пароля за допомогою якої-небудь хакерської програми.
Загалом, аферисти вдосконалюють свій арсенал паралельно вдосконаленню банківських програм. Тому особливо сподіватися на те, що такий спосіб надійно і надовго захистить грошові перекази, не варто. Однак виконувати розпорядження НБУ зобов'язані і ПриватБанк, і інші фінустанови.
Нацбанк дає їм на перехід до нових правил грошових переказів 12 місяців. За цей час вони повинні адаптувати свої програми до нових вимог і привчити до них своїх клієнтів.
Деякі відходи можуть не лише засмітити каналізацію, а й зіпсувати насоси та фільтраційне обладнання. І мова не лише про унітаз, а й про раковину на кухні, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Фарба. Фарба містить шкідливі хімічні речовини, я...
Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...