Без іржі, бруду і нальоту: Кращі поради, як відмити раковину від жовтизни

Раковина на кухні або у ванній через часте її використання швидко покривається різними видами бруду. Це може бути вапняний наліт або жир, а також іржа - від подібних утворень не застрахована навіть акуратна господиня, передають Патріоти України.

Перш, ніж приступати до процесу прибирання, важливо визначити, з якого матеріалу зроблена ваша раковина. Звичайно, можна використовувати найпопулярніші засоби (оцет, соду, сіль або лимонну кислоту) навмання, але тоді є ризик не тільки не впоратися з брудом, але і зіпсувати кухонний пристрій.

Чим відмити раковину з нержавійки від нальоту і жиру

Нержавійка - матеріал, що найбільш часто зустрічається у виробництві раковин. Він довговічний і міцний, однак, якщо на стінках умивальника засихає бруд, він все одно псує зовнішній вигляд виробу.

Для раковин з нержавійки заборонено використовувати кислоти, тому лимонну і оцтову можна відразу відкласти. Найбільш ефективними варіантами будуть:

  • замочування - заткнути пробкою злив, набрати повну раковину гарячої води, додати засіб для миття посуду, почекати 15 хвилин, змити губкою бруд зі стінок мийки;
  • сода - змочити раковину гарячою водою, насипати 2-3 ст.л соди, через 5 хвилин потерти жорсткою щіткою або губкою.

Пам'ятайте про те, що під час миття раковини з нержавійки потрібно використовувати рукавички, а також обов'язково протирати мийку насухо ганчіркою, інакше розводи від води засохнуть.

Як відмити раковину від жиру, якщо вона чавунна

Чавунні раковини - не рідкість на сучасних кухнях, але такий матеріал вимагає дбайливого ставлення. Заборонено використовувати жорсткі щітки і губки, а також будь-які миючі з барвниками - чавун від цього теж забарвиться. Краще підійти до процесу серйозно і почистити мийку:

  • содою - засипати порошком, почекати 10 хвилин, потерти забруднення м'якою губкою;
  • відбілювачем - розчинити у воді в пропорції 1:3 (одну частину відбілювача на три частини води), нанести засіб на брудні ділянки, залишити на 10 хвилин, потім потерти і змити водою.

До речі, якщо ви хочете, щоб раковина з чавуну залишалася чистою якомога довше - не складайте в ній гори брудного посуду. Від жиру і різних рідин чавун окислюється, покривається нальотом і некрасивими плямами.

Чим мити раковину з емалі - перевірений метод

Емальовані поверхні сильніше за інші схильні до утворення іржі і нальоту. Найкраще з подібними типами забруднень можна боротися за допомогою:

  • оцету - ганчірку змочити в оцті, натерти нею стінки і днище раковини, залишити на 10 хвилин, потім змити прохолодною водою;
  • лимонної кислоти - насипати в раковину, змочити губку водою, активно потерти стінки і днище, потім змити.

Також ви можете скористатися нашатирним спиртом і перекисом. Змішайте 100 мл спирту і 50 мл перекису, змочіть в розчині губку, натріть стінки і днище раковини, залиште на 10 хвилин. Змийте теплою водою і витріть раковину насухо.

Водіям на замітку! Що робити, коли забули ключі всередині автомобіля

понеділок, 19 травень 2025, 17:37

Чимало водіїв стикалися з ситуацією, коли ключі від авто залишилися замкненими всередині. Фахівці закликали не розбивати вікно, натомість є декілька кращих способів. Про це пише АВТОПІЛОТ, передають Патріоти України. 1. Перевірте всі двері. Насамперед,...

Це може здивувати! Чому старі рушники краще вбирають вологу, ніж нові

понеділок, 19 травень 2025, 16:44

Старі рушники справді поглинають вологу краще, ніж нові – і це не відчуття, а науковий факт. Вони позбавляються заводських покриттів, їхні волокна розпушуються, і з часом тканина "працює" так, як і має, передають Патріоти України. Проте важливо не допу...