Білий або чорний? Ось який хліб корисніше для шлунка

Хліб - обов'язковий продукт для багатьох українців. Вибір його теж великий - дріжджовий, бездріжджовий, з насінням, з перцем, пшеничний або житній. УНІАН розібрався, який хліб корисніший і чи дійсно варто купити саме чорний, передають Патріоти України.

Чому краще їсти чорний хліб, а не білий

Гастроентерологи чітко пояснюють, в чому різниця між білим і чорним хлібом, якщо справа стосується шлунка. По-перше, звичайна "цеглинка" абсолютно марна - нічого позитивного для здоров'я вона не несе. Такий хліб печуть, як правило, з борошна вищого сорту - воно проходить дуже ретельну обробку, тому втрачає всі корисні вітаміни. Від регулярного вживання пшеничного хліба легко можна набрати вагу - такий продукт дуже калорійний.

З цієї точки зору стає ясно, чому чорний хліб корисніше білого - для його приготування використовують іншу технологію. Склад у нього також більш дієтичний, завдяки чому чорний хліб сприяє правильній роботі шлунково-кишкового тракту. Однак з чорним хлібом теж слід бути обережними - якщо у вас гастрит, виразка або панкреатит, то такий продукт викличе бродіння в кишечнику.

Який хліб найкорисніший для здоров'я

Найбільш вдалим варіантом лікарі назвали сірий хліб - той, що готується з борошна грубого помелу, а також суміші пшеничного і житнього борошна. У такі вироби часто додають цільнозернові злаки, горіхи і насіння, через що він більш калорійний. Але він все одно корисніше, ніж простий білий батон.

Додатково варто розуміти, що немає різниці між дріжджовим і бездріжджовим продуктом - дріжджі гинуть при температурі 60-70 градусів, а хліб випікається при ще більш високих значеннях. Глютен теж не такий страшний, як багато хто думає - цей компонент є не тільки в хлібі, але і в багатьох інших продуктах, а також ліках. Заборонено його вживати тільки тим людям, яким лікар призначить безглютенову дієту.

Не робіть помилок! Чому голубці вийшли сухі та жорсткі

неділя, 19 січень 2025, 8:15

Якщо ви допустили при приготуванні страви кількох помилок, ваші голубці можуть вийшли сухими і жорсткими. Щоб вони вдалися смачними, не достатньо вибрати найкращі інгредієнти, передають Патріоти України. Все можна зіпсувати, порушивши технологію пригот...

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...