Хліб - обов'язковий продукт для багатьох українців. Вибір його теж великий - дріжджовий, бездріжджовий, з насінням, з перцем, пшеничний або житній. УНІАН розібрався, який хліб корисніший і чи дійсно варто купити саме чорний, передають Патріоти України.
Гастроентерологи чітко пояснюють, в чому різниця між білим і чорним хлібом, якщо справа стосується шлунка. По-перше, звичайна "цеглинка" абсолютно марна - нічого позитивного для здоров'я вона не несе. Такий хліб печуть, як правило, з борошна вищого сорту - воно проходить дуже ретельну обробку, тому втрачає всі корисні вітаміни. Від регулярного вживання пшеничного хліба легко можна набрати вагу - такий продукт дуже калорійний.
З цієї точки зору стає ясно, чому чорний хліб корисніше білого - для його приготування використовують іншу технологію. Склад у нього також більш дієтичний, завдяки чому чорний хліб сприяє правильній роботі шлунково-кишкового тракту. Однак з чорним хлібом теж слід бути обережними - якщо у вас гастрит, виразка або панкреатит, то такий продукт викличе бродіння в кишечнику.
Найбільш вдалим варіантом лікарі назвали сірий хліб - той, що готується з борошна грубого помелу, а також суміші пшеничного і житнього борошна. У такі вироби часто додають цільнозернові злаки, горіхи і насіння, через що він більш калорійний. Але він все одно корисніше, ніж простий білий батон.
Додатково варто розуміти, що немає різниці між дріжджовим і бездріжджовим продуктом - дріжджі гинуть при температурі 60-70 градусів, а хліб випікається при ще більш високих значеннях. Глютен теж не такий страшний, як багато хто думає - цей компонент є не тільки в хлібі, але і в багатьох інших продуктах, а також ліках. Заборонено його вживати тільки тим людям, яким лікар призначить безглютенову дієту.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...