Будуть такими, як під час покупки - лайфхак, чим відбілити речі за один раз

Згадайте, скільки разів вам доводилося ховати глибоко в шафу (або зовсім викидати), здавалося б, раптово посірілу улюблену річ? Нерідко жертвами часу і активної експлуатації стають дорогі тканини, що не терплять будь-яких "експериментів" з температурою, віджиманням або миючими засобами, передають Патріоти України.

Найпоширенішою помилкою є, мабуть, інтенсивне прання білих речей. І це зрозуміло - білі речі швидше брудняться. Тільки ось регулярне прання (та ще й на максимальних показниках машинки) "виснажує" волокна. Уникнути цього можна, прочитавши інструкцію бирки. До того ж, такі речі найкраще замочувати і взагалі не поміщати в пралку.

Чим відбілити речі, щоб їх не пошкодити

А ось чим відбілити білі речі - питання важче. Іноді на одязі бирка відсутня і доводиться "в ручному режимі" досліджувати матеріал тканини.

П'ять перевірених засобів, як відбілити білі речі:

  • Борна кислота. Підійде для бавовняних тканин і синтетики (за умови, що ви не станете цю тканину кип'ятити). Висипте кілька ложок кислоти в два літри ледь теплої води. Залиште речі в розчині на дві години. Це відмінний спосіб, як відбілити посірілі речі.
  • Господарське мило з содою. Замочіть речі в теплій воді, попередньо натерши кожну милом. Потім додайте дві ложки соди і залиште на дві години, все перемішавши. Мило і сода фактично виїдають жовтизну. Не бійтеся, цей бабусин метод, як відбілити пожовклі речі, безпечний для одягу.
  • Гірчиця. До цього способу найкраще вдатися, якщо інші варіанти не допомогли, особливо, якщо "воюєте" зі старими плямами, які звичайними миючими засобами не виведеш. Розчиніть дві ложки гірчиці у двох літрах гарячої води, замочіть в ній речі на ніч. Після сполосніть одяг і відправте в прання. Гірчиця допоможе відбілити речі в домашніх умовах - для цього просто додайте її до порошку, щоб посилити ефект.
  • Перекис з нашатирним спиртом і содою. Розчин допоможе, якщо ви шукаєте простий спосіб, як відбілити речі, що полиняли. А ось глибокі старі плями цей підручний засіб вам навряд чи усуне. У теплій воді розчиніть по дві ложки перекису, нашатирного спирту і соди. Потім замочіть в ньому білизну і залиште на 3 години. Відправте в прання.
  • Порошок з соняшниковою олією, содою і відбілювачем. Мабуть, найбільш перевірений метод вибілення речей. Суміш всіляких миючих засобів дуже агресивна щодо тканин (тому для делікатних матеріалів це не зовсім зручний варіант), зате швидко видаляє будь-які плями, навіть жовтизну. Візьміть каструлю, всипте туди 250 мл порошку, 4 ст. ложки відбілювача і ложку соди, додайте до них кілька ложок олії, залийте окропом і занурте в розчин сухі речі. Варіть на повільному вогні 20 хвилин і залиште "відпочивати" на 7 годин.

Втім, варіантів того, як відбілити білі речі, набагато більше. Але завжди треба враховувати особливості тканин - іноді один і той же інгредієнт в розчині може як освіжити ваші посірілі або пожовклі речі, так і "вбити" їх.

Народні прикмети на 21 травня. Що не можна робити у день пам'яті рівноапостольних Костянтина та Олени

середа, 21 травень 2025, 7:10

Православна церква України 21 травня за новим стилем (3 червня за старим) вшановує рівноапостольного царя Костянтина Великого та його матір царицю Олену. За юліанським календарем сьогодні вшановують апостола Іоанна Богослова, автора одного з Євангелій...

Це може здивувати! Названо найгірші макарони, які не можна їсти, але їх купують усі

середа, 21 травень 2025, 5:40

Розповідаємо, які макарони вважаються небезпечними для здоров’я і чим їх замінити, посилаючись на ресурс «РБК-Україна», передають Патріоти України. Фахівці наголошують, що макарони з рафінованого борошна вищого ґатунку не мають корисних речовин, оскіль...