Наші предки передали нам традиції і прикмети, які переходять з покоління в покоління і не перестають бути цінними. Багато з них стосуються хліба. Про них сьогодні і поговоримо.
Незважаючи на те, що є набагато більш вишукані страви, ніж хліб - він вважається особливою цінністю здавна, тому як при наявності хліба людина ніколи не залишиться голоднj.. За прикметами, цей продукт вимагає особливого ставлення до себе, адже певні дії з ним можуть залучити біду і негоди. Вважається, що перевертати хліб до верху дном не можна тому, що такий жест порушує порядок і призводить до бід і хвороб. Традиції, що забороняють перевертати хліб є і в інших країнах, наприклад - в Англії. Там не можна перевертати хліб рибалкам, тому як це може спричинити за собою перевертання човна.
Як ми вже сказали вище - хліб особлива святиня в українських родинах. Обережне до нього ставлення необхідно для захисту будинку від нещастя. Вважається, що найкраще зберігати хліб в спеціально кошику для хліба, обертаючи його в серветку. Звідти його варто діставати рукою і класти на пиріжкову тарілку по ліву руку. У звичайному житті хліб можна покласти і просто на блюдце, проте не на голий стіл. Якщо блюдця немає - скористайтеся основною тарілкою.
Для християн, якими є велика частина українців, хліб є асоціацією з причастям, а значить - плоттю Всевишнього. Відповідно, якщо до символу достатку і благополуччя відноситься нешанобливо а тим більше - викидати його - вважається, що можна позбавити себе, свою родину і свій будинок захисту від вищих небесних сил.
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...
Християни східного обряду відзначають церковне свято 23 квітня на честь мученика Терентія, який відмовився принести жертву язичницьким богам навіть під загрозою тортур. Цей день зазвичай приносить тепло і ясну погоду. За повір'ями, сонце в цю дату вип...