Чому не можна виливати окріп у раковину - ризики, про які ви не знали

Сантехніка - це невід'ємний атрибут нашого життя, який ми просто не помічаємо, коли все працює так як і має бути. Але варто якомусь елементу вийти з ладу, і налагоджений спокійний ритм життя руйнується, передають Патріоти України.

Погодьтеся, зламний кран, забите стічне коліно або труба, яка раптом почата текти - це проблема, яку далеко не кожен зможе вирішити власними силами. Для більшості з нас калюжа на підлозі або стіні - це сильний стрес і досить відчутний удар по сімейному бюджету.Однак бувають ситуації, яких можна уникнути, якщо не робити ті чи інші помилки.

Чи небезпечний окріп для труб

Так, небезпечний, і жоден сантехнік на питання про те, чи можна заливати окріп в каналізаційну трубу не відповість ствердно. Сучасні каналізаційні труби, що використовуються в багатоквартирних будинках, виготовлені з пластику. Вони легкі, гнучкі, їх простіше встановлювати і, найголовніше - вони не іржавіють. Здавалося б - одні плюси. На жаль, це не так. Пластикові труби не люблять окріп і при регулярному контакті з дуже гарячою водою починають розшаровуватися. В результаті труби починають текти.

Що стосується старих чавунних труб, то тут дещо інша історія. Безумовно, чавун - набагато більш міцний матеріал, ніж пластик, але і він не любить окріп. Чавунні труби, ясна річ, не розшаровуються, але при різкому перепаді температур починається "втома" металу, і труба стає ламкою. Іншими словами, якщо ви будете регулярно виливати в раковину окріп з чайника, а потім відразу відкривати холодну воду - діра в трубі вам забезпечена.

Чи можна зливати гарячу воду в раковину

Хто з нас не зливав окріп з макаронів, пельменів, яєць, сосисок і будь-яких інших страв? Виявляється цього робити в жодному разі не можна. Здавалося б, чому не можна зливати гарячу воду в раковину, якщо її в каструлі зовсім небагато? Проблема в тому, що пластик, з якого роблять сучасні труби, розрахований на контакт з водою, температура якої не вище 60-65°. А як відомо температура кипіння води - 100°, тобто майже в два рази вище, ніж може витримати труба.

Безумовно, матеріал не лусне після першого виливання окропу в раковину, але якщо ви будете робити це регулярно, то істотно скоротите термін експлуатації ваших труб і наблизите дату початку ремонту.

Чи боїться унітаз високих температур

Як би дивно це не звучало, але отримавши від сантехніків негативну відповідь на питання про те, чи можна вливати окріп в раковину, багато хто вирішує, що це можна робити з унітазом.

На жаль, в цьому випадку ви будете ризикувати двічі. По-перше, унітаз, зроблений з кераміки, може просто лопнути. По-друге, окріп не встигне охолонути, навіть якщо ви відразу ж спустіть з бачка холодну воду. Як результат - ви можете вивести з ладу одразу і унітаз, і трубу.

Не робіть цього ніколи - головна помилка

Багато хто з нас, виливючи в трубу окріп, відразу ж відкривають холодну воду, вважаючи, що таким чином окріп буде розбавлений. Насправді цього не станеться. Ви досягнете лише різкого перепаду температури від гарячого до холодного.

Щоб вода змішалася і її температура стабілізувалася, потрібні хоча б 2-3 секунди. Однак в момент зливу цих секунд у вас немає. Ніколи не спускайте в трубу холодну воду слідом за вилитим окропом, якщо не хочете через місяць затопити сусідів.

Як не пошкодити труби - лайфхак

Відповідь на питання про те, чому не можна виливати окріп в каналізацію очевидний - труби не витримають тривалого контакту з високими температурами.

Чи вартий такий ризик того, щоб вилити в каналізацію воду, в якій щойно зварилися яйця або сосиски - вирішувати вам, але сантехніки пропонують більш розумне рішення даної проблеми. Охолодіть окріп до виливання в раковину. Дайте йому охолонути принаймні 5 хвилин. Якщо у вас немає цього часу - змішайте гарячу і холодну воду і тільки після цього виливайте її в трубу.

Не робіть помилок! Названо дрова, які краще не брати для опалення каміна чи печі

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:10

Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...

Особливий тест: Виберіть сніжинку, щоб дізнатися, чи здійсняться ваші мрії нового року

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:04

Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...