Чи можна їсти кісточки з абрикос та інших плодів: Симптоми отруєння ціанідом

Кісточки фруктів

Їсти ядра кісточок свіжих плодів не можна: в них міститься амігдалін, який в організмі перетворюється на отруйну речовину синильну кислоту, або ціаністий водень, він здатен викликати отруєння і навіть смерть, передають Патріоти України.

Чому не можна їсти кісточки

Дорослій людині потрібно з'їсти від 150 до кількох тисяч кісточок, залежно від сорту яблук, щоб отруїтися ціанідом, а в яблуку зазвичай 5 – 8 насінин. Тому отруїтися можна, якщо з'їсти відразу 18 плодів, пережовуючи їхні кісточки.

Ядра абрикоса, персика і вишні більші, тому отруїтися ними простіше. Чоловік у Великій Британії отруївся трьома з'їденими ядрами вишневих кісточок. Смертельним для дорослого вважається вживання більш як трьох ядер кісточок абрикоса, для дитини молодшої за три роки — половину одного ядра.

Точна доза, яка може нашкодити, не визначена, оскільки кісточки можуть бути різного розміру та містити різну кількість амігдаліну. Крім того, його дію посилює речовина бета-глюкуронідазу, якої багато в стручковій квасолі, персиках, селері та моркві, тому краще не заїдати їх ядрами кісточок вишні, абрикосу та інших плодів.

Симптоми отруєння ціанідом

  • головний біль та запаморочення;
  • нудота, блювання, діарея;
  • слабкість;
  • прискорене дихання;
  • запаморочення;
  • посиніння шкіри через нестачу кисню у крові;
  • проблеми з ходьбою через пошкоджені нерви;
  • порушення свідомості;
  • судоми.

У результаті може відбутися порушення серцевого ритму, роботи печінки та смерть.

Кісточки не лікують рак

Раніше вважалося, що абрикосові кісточки можуть допомогти в лікуванні раку, з них отримують амігдалін і виробляють препарат "Лаетріл", а іноді люди їдять ядра абрикоса, сподіваючись перемогти рак таким методом. Але FDA не схвалило застосування цього препарату – докази ефективності його дії проти онкології не підтвердились.

Хороша новина – фермент, який переводить амігдалін в ціаністий водень, руйнується при нагріванні, тому ядра плодів стають безпечними при обсмажуванні та варінні. Вишневі кісточки зі звареного компоту або подрібнені ядра при приготуванні сиропу або глазурі не зашкодять здоров'ю.

З якої сторони ліжка повинна спати дружина. Дізнайтеся секрет

вівторок, 29 листопад 2022, 14:12

Щасливий шлюб та гармонія в сім’ї залежать від того, з якого боку від чоловіка знаходиться дружина: гуляючи в парку, сидячи в кав’ярні та навіть і у ліжку… Хочете дізнатись, чи своє місце в парі ви займаєте? Ми вам у цьому допоможемо, передають Патріот...

Жіночий психологічний тест по картинці: Дізнайтеся, чим ви приваблюєте чоловіків

вівторок, 29 листопад 2022, 11:09

Багато жінок вважають себе непривабливими. Через помилкову думку вони позбавляють себе кохання. Але варто відзначити, що 85% чоловіків, які хочуть завести серйозні стосунки, звертають увагу на характер. Психологічний тест по картинці розповість, чим ви...