Навесні, щойно температура повітря підвищиться, починають активізуватися хвороби та шкідники кущів і дерев. Тому для отримання гарного врожаю весною так необхідно обробляти смородину та порічки від хвороб і шкідників, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Смородина пробуджується рано, і важливо встигнути обробити її до розпускання бруньок. Зазвичай рекомендують обробити її в березні, однак квапитися не потрібно. Визначаючись із терміном обприскування ягідника, орієнтуйтеся на погоду та стан кущів. Якщо сніг зійшов, бруньки на пагонах лише набрякли, але не розкрилися – це ідеальний час для обробки смородини.
Перед обприскуванням приберіть кущі – знищте торішнє листі, рослинні залишки, мульчу, це прихистки зимових стадій шкідливих комах і грибків. Обріжте пошкоджені гілки й тонкі викривлені верхівки пагонів. Найімовірніше, вони були уражені борошнистою росою.
Огляньте кожен кущ. Якщо є роздуті бруньки, які нагадують капустяні качани – у них мешкають такі шкідники смородини, як брунькові кліщі. Якщо такі бруньки є в невеликій кількості, зберіть їх вручну, а пагони, на яких велика частина бруньок роздута, виріжте повністю і спаліть.
Навіть якщо рослина повністю здорова, навесні вона потребує профілактичного обприскування. Зробити це краще в березні або на початку квітня, доки не розкрилися бруньки.
Деякі садівники поливають кущі смородини окропом для знищення можливих шкідників. Робиться це обов'язково по сплячій рослині, коли бруньки ще не розвинені та сокорух відсутній, інакше можна завдати смородині непоправної шкоди. Попередньо кущ краще зв'язати, щоб забезпечити поливання окропом усіх пагонів.
Варто врахувати, що окріп досить швидко остигає, тому навряд чи зможе знищити всіх шкідників.
З цією ж метою використовують й інші народні засоби – настоянки часнику, тютюну, кульбаб, цибулиння, чистотілу. Обприскувати рослини цими засобами потрібно щомісяця, починаючи з пробудження бруньок і до збирання врожаю.
Якщо момент для профілактичного обприскування втрачений або є бажання швидко знищити всіх шкідників, для обробки смородини застосовують спеціальні препарати. Серед них – одновідсотковий розчин бордоської рідини, "Актелік", "Фуфанон", колоїдна сірка (10 г засобу розчиняють у 10 л води), карбофос.
Під час обприскування смородини інсектицидами потрібно дотримуватися таких правил:
До хвороб смородини належать:
Щоб запобігти грибковим захворюванням, до розкриття бруньок кущі смородини обприскують хлорокисом міді (ХОМ) або тривідсотковою бордоською рідиною.
На початку бутонізації актуальна обробка препаратами "Азофос", "Скор", "Топаз" або одновідсотковою бордоською рідиною.
Якщо температура повітря вище +15°C, замість хімічних засобів допускається користуватися біофунгіцидом.
Під час обприскування кущів від хвороб керуються тими ж правилами, що й за обробки проти шкідників.
Найважливіше і улюблене традиційне свято більшості українців, Великдень, у 2025 році відзначається 20 квітня. Традиційно Великдень відзначається урочистими богослужіннями, передають Патріоти України. . На Великдень існує багато прикмет і заборон, прич...
Кожен господар має на своєму городі грядку з помідорами. Щоб овочі виросли великими, м’ясистими та солодкими, професійні агрономи рекомендують звернути увагу на ці п’ять сортів. Ці помідори не лише високоврожайні та смачні, а ще й ранньостиглі, тому пл...