Дачникам на замітку! Чим підживити кущі малини весною, щоб урожай був гігантським

Малина - рослина яка досить швидко старіє. На 2-3 рік кущ починає слабшати і давати дедалі менший урожай. У такому разі він починає розростатись вшир, щоби знайти більш багатий і родючий ґрунт для нових пагонів. Щоби підтримати здоров’я та врожайність малини, рослину потрібно правильно підживлювати навесні, передають Патріоти України.

Правильно оброблений кущ принесе хороший урожай, а ягоди будуть великими та солодкими.

Азотні добрива

Внесення у ґрунт азоту навесні дуже важливе, адже саме ця речовина допомагає рослинам сформувати здорову листяну масу. При цьому дозування має бути досить точним, адже надмір азоту може завадити цвітінню малини і, відповідно, появі ягід. Також передозування добривами може серйозно зашкодити рослинам.

Вносити азот можна від моменту, коли зійде сніг, і до повного розвитку листя. В ідеалі це має бути березень, якщо він безсніжний. Бідні ґрунти (глинисті та піщані) можна за цей період удобрювати азотом двічі. Якщо після першого внесення рослина почала активно рости і розвиватись, значить отриманого азоту їй достатньо.

Найпростіше вносити азот, розкидавши це мінеральне добриво по талому снігу, тоді воно розчиниться у воді і природним чином потрапить у землю. Коли під малиною ви бачите калюжу води з невеличкими острівцями снігу, саме час підживлювати її азотом. По стійкому снігу чи кризі азот розсипати не варто, так він випарується при таненні, а не піде у ґрунт.

Також надійний метод – це вносити азотне добриво, коли на малині почали з’являтись листочки. У цей час рослина активно вбирає поживні речовини з ґрунту і добре їх засвоює.

Якщо ви вирощуєте ремонтантну малину і восени зрізали всі її гілки, підживлення краще відкласти на кінець березня – квітень. Але краще встигнути до появи першого листя. Так вона краще насититься азотом.

До азотних добрив відносяться карбамід та аміачна селітра. Також можна вносити нітроамофоску, в складі якої є одночасно азот, фосфор і калій. В такому разі під час літнього підживлення малини доведеться зменшити концентрацію азоту та фосфору. Норми внесення цих добрив такі:

  • карбамід – 15-20 грамів на метр квадратний;
  • аміачна селітра – 10-15 грамів на метр квадратний;
  • нітроамофоска – 20-30 грамів на метр квадратний.

Як правильно підживлювати кущі малини

Якщо ви обрали метод розсипання добрив по землі, то постарайтесь розподілити засіб рівномірно, а після цього розпушіть ґрунт навколо куща на глибину приблизно 5 см так, щоби гранули змішались із землею. Якщо субстрат під кущами сухий, їх необхідно додатково полити.

Також можна вносити мінеральні добрива, розчинені у воді. Краще брати дещо меншу кількість речовини, ніж пропонує інструкція, а після підживлення зверху пролити землю водою, щоби азот проник глибше до коріння, а не просто випарувався.

Органічні добрива для малини

Ще одним багатим джерелом азоту є органічні добрива. Вони при цьому також містять калій, фосфор та інші мікроелементи. Однак їхню концентрацію при цьому вирахувати досить складно, адже кожного разу суміш виходить з різною пропорцією складників. Ось які добрива можна використовувати для малини.

Річний і більше перегній

Розраховувати перегній треба у пропорції 1 відро на квадратний метр. Його треба розсипати по землі і змішати з верхнім її шаром будь-яким способом. Свіжий перегній для удобрення малини не підходить.

Настій коров'ячого або кінського гною

Щоби підготувати рідке підживлення на основі гною, заповніть сухою речовиною відро на третину, а потім долийте до верху води. Далі відро потрібно накрити кришкою і поставити бродити у тепле місце. Відкривати і перемішувати засіб треба щодня. Приблизно через 5-7 днів суміш треба розбавити водою у пропорції 1:10 і полити малину з розрахунку відро на квадратний метр.

Настій пташиного посліду

Виготовляють і вносять у землю цей засіб аналогічно попередньому. Але розводити його для внесення треба вдвічі сильніше – у пропорції 1:20.

Настій бур'янів або кропиви

Щоби приготувати рідке добриво на рослинній основі, необхідно взяти соковиті частини рослин, подрібнити, наповнити ними ємність і залити водою. Бродити такий настій має 7-10 днів. Помішувати його треба щодня. Готова рідина розводиться водою у пропорції 1:5 і малина поливається нею з розрахунку відро на квадратний метр.

Рослини-сидерати

Навесні у міжрядді на городі посійте бобові культури (горох, конюшину, люпин). Ці рослини самі по собі притягнуть до верхніх шарів ґрунту азот. А з їхньої зеленої маси можна виготовити рідке добриво, багате на цю речовину. Коли сидерати дадуть бутони, їх треба скосити і розкласти у міжрядді. В процесі перегнивання вони збагачуватимуть землю макро- і мікродобривами.

Не робіть помилок! Ось що категорично заборонено виливати в раковину

субота, 18 січень 2025, 13:00

Деякі відходи можуть не лише засмітити каналізацію, а й зіпсувати насоси та фільтраційне обладнання. І мова не лише про унітаз, а й про раковину на кухні, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Фарба. Фарба містить шкідливі хімічні речовини, я...

Це може здивувати! Вчені визначили, жінки якого зросту та якої ваги найпривабливіші для чоловіків

субота, 18 січень 2025, 10:26

Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...