Для отримання доброго врожаю помідорів важливе все: і правильно вибраний час для розсади, і догляд, і підживлення. Водночас потрібно використовувати такі добрива для томатів, які будуть відповідати всім потребам рослини в певний період її розвитку. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чим підживити помідори, передають Патріоти України.
Пам'ятайте про обмежену кількість підживлення
Де б ви не вирощували помідори - на грядці чи у теплиці - не слід надто підживлювати рослину у бажанні отримати більший врожай. Фахівці рекомендують підживлювати помідори навіть на найбіднішому ґрунті не частіше ніж 1 раз на 14 днів. Якщо ж рослинам всього вистачає, можна навіть не вносити добрива. В ідеалі повинно вистачати "якісного" підживлення землі перед висадженням розсади. На весь період плодоношення підживлювати помідори потрібно десь 3-4 рази. Однак за потреби можна додавати додаткові процедури.
Стан рослини - кращий орієнтир для підживлювання
Якщо ви вирощуєте помідори вперше і ще не знаєте, як часто потрібно їх підживлювати, потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд кущів і те, як вони ростуть. Помідори - така рослина, яка буде чітко сигналізувати про свої проблеми на кожному етапі вегетації. Якщо розсада має нормальний вигляд, листя зеленого кольору, воно активно росте, рослина квітне, а потім швидко зав'язує плоди - тих речовин, які є в ґрунті, помідорам вистачає. А ось будь-які відхилення від норми вказують на нестачу добрив:
За будь-якого стану рослини слід пам'ятати, що помідорам потрібен азот на етапі росту, а ось калій та форсфор - коли починається період цвітіння і плодоношення.
Чим підживити помідори після висаджуванняОдразу після висаджування турбувати рослини не варто. В цей період рекомендовано навіть вперше полити їх лише через 7-10 днів. Так вони швидше адаптуються до нового місця і почнуть нарощувати корінці. А перше підживлення помідорів варто розпочинати не раніше ніж через 14 днів. І лише в разі, якщо не проводилая підготовка ґрунту або рослини мають слабкий вигляд.
Чим підживити помідори після висаджування? Підійдуть такі мінеральні добрива:
Також можна використовувати і біоальтернативу мінеральним добривам:
Також можна використовувати вже готові біодобрива, які продаються в спеціалізованих магазинах. Всі ці народні засоби можна використовувати разом з мінеральними добривами для покращення результату. Якщо ви помітили, що ріст помідорів призупинився, підживлення можна повторити через 2 тижні.
Чим підживити помідори в період другого суцвіттяКоли на кущах почала активно розвиватися друга китиця з квітами, помідори потребують фосфору і калію. Якщо в ґрунті цих ресурсів не вистачає, потрібно вносити добрива.
В цей період варто застосовувати такі мінеральні добрива:
Чудовою біоальтернативою мінеральним добривам можуть стати такі народні засоби:
Як ще підживити помідори дріжджами? Зробити дріжджову закваску. На відро теплої води візьміть 100 г сухих чи свіжих дріжджів, додайте цукор та розведіть суміш з водою після бродіння (співвідношення 1:5).
Чим підживити помідори в період появи перших плоді
Коли починають з'являтися перші плоди, потрібно подумати про останнє підживлення помідорів. Воно допоможе підвищити стресостійкість рослини, захистити її від хвороб та задовільнить потребу в мікроелементах. В цей період помідори потребують підкормки бором і магнієм.
Можна використовувати такі мінеральні добрива:
Також є і біоальтернативи, які можна використовувати на своїй грядці чи у теплиці:
Чим підживити помідори під час активного плодоношення і чи потрібно це робити
Підживлювати помідори в цей період потрібно лише в разі, якщо дійсно є потреба у підживленні. Тобто, коли рослинам не вистачає ресурсів з ґрунту. Також варто пам'ятати, що підживлення обов'язково зупиняють за кілька тижнів до збирання врожаю. Для підкормлення використовують ті ж засоби, що і в період початку плодоношення.
Вся суть полягає у тому, як молоко взаємодіє з борошняною основою та м’ясною начинкою, передають Патріоти України. Молочні білки — казеїн і сироватка — обволікають тісто, формуючи навколо нього своєрідний захисний шар. Це не дозволяє клейковині розм’як...
18 травня за новим стилем (31 травня за старим) вшановують пам'ять Феодота Анкірського, мученика Андрія, Павла, Христини, Клавдії та Юлії. За юліанським календарем сьогодні вшановують великомученицю Ірину Македонську. Це свято в народі відоме під назво...