Дачникам на замітку! Як дезінфікувати ґрунт, у який сіють розсаду

Підготовка ґрунту та правильний посів насіння є ключовими етапами для отримання здорової та міцної розсади. Важливо попередньо знезаразити ґрунт, щоб запобігти розвитку хвороботворних мікроорганізмів, які можуть зашкодити молодим рослинам, передають Патріоти України.

Для посіву розсади можна використовувати різні ємності: пластикові контейнери, торф'яні горщики тощо. Головне, щоб вони мали дренажні отвори для відтоку зайвої води. OBOZ.UA розповідає, як правильно знезаразити ґрунт та чому це потрібно робити.

Спосіб 1

Дезінфекція ґрунту за допомогою духовки є ефективним методом знезараження субстрату перед посівом розсади. Цей процес допомагає знищити шкідників, патогенні мікроорганізми, грибкові спори.

  • Для дезінфекції підходить будь-який ґрунт, призначений для вирощування розсади. Вам знадобиться металеве деко.
  • Ґрунт має бути злегка вологим, але не мокрим.
  • Розсипте ґрунт тонким шаром (не більше 1-2 см) на металеве деко та відправте в розігріту до 180 °C духовку на 30 хвилин. Не перевищуйте рекомендовану температуру, щоб не знищити корисні мікроорганізми в ґрунті.

Слід дотримуватися рекомендованого часу, адже занадто довга обробка може призвести до пересушування ґрунту.

Спосіб 2

Обробка ґрунту парою – це безпечний та ефективний спосіб знищити шкідливі мікроорганізми. Цей метод особливо корисний для підготовки ґрунту для чутливих культур, таких як помідори, перець, баклажани та інші.

Пара високої температури знищує більшість шкідливих організмів та навіть насіння бур'янів. На відміну від хімічних методів, обробка парою не шкодить корисним мікроорганізмам у ґрунті.

  • Налийте воду в каструлю та поставте її на вогонь.
  • Над каструлею встановіть друшляк або сито з ґрунтом.
  • Накрийте каструлю кришкою та доведіть воду до кипіння.
  • Тримати ґрунт над парою слід протягом 10-15, періодично перемішуючи.

Народні прикмети на 21 квітня. Чому українці спрадавна на Проклов день неодмінно прибрали у своїй домівці

понеділок, 21 квітень 2025, 7:05

21 квітня за новим стилем (4 травня за старим) вшановують пам'ять священномученика Януарія, мучеників Прокла, Феодора і Фавста, а також патріарха Максиміана Константинопольського. За старим юліанським календарем сьогодні вшановують апостола від сімдеся...

Варто знати! Скільки можна зберігати великодні крашанки, щоб не отруїтися

понеділок, 21 квітень 2025, 6:44

Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...