Підготовка ґрунту та правильний посів насіння є ключовими етапами для отримання здорової та міцної розсади. Важливо попередньо знезаразити ґрунт, щоб запобігти розвитку хвороботворних мікроорганізмів, які можуть зашкодити молодим рослинам, передають Патріоти України.
Для посіву розсади можна використовувати різні ємності: пластикові контейнери, торф'яні горщики тощо. Головне, щоб вони мали дренажні отвори для відтоку зайвої води. OBOZ.UA розповідає, як правильно знезаразити ґрунт та чому це потрібно робити.
Спосіб 1
Дезінфекція ґрунту за допомогою духовки є ефективним методом знезараження субстрату перед посівом розсади. Цей процес допомагає знищити шкідників, патогенні мікроорганізми, грибкові спори.
Слід дотримуватися рекомендованого часу, адже занадто довга обробка може призвести до пересушування ґрунту.
Спосіб 2
Обробка ґрунту парою – це безпечний та ефективний спосіб знищити шкідливі мікроорганізми. Цей метод особливо корисний для підготовки ґрунту для чутливих культур, таких як помідори, перець, баклажани та інші.
Пара високої температури знищує більшість шкідливих організмів та навіть насіння бур'янів. На відміну від хімічних методів, обробка парою не шкодить корисним мікроорганізмам у ґрунті.
Редиска – одна з перших культур, які висівають навесні. Але навіть досвідчені городники нерідко стикаються з проблемою стрілкування, коли замість соковитого коренеплоду рослина витягується вгору. У такому разі редиска стає твердою, волокнистою, гіркою ...
Чому ін’єкційні препарати (ботулотоксини, гіалуронова кислота, філери, біоревіталізанти тощо), потрапляють не туди, куди мали б, та чому можують призвести до незворотної втрати зору, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичн...