Щоб розсада не замерзла у відкритому ґрунті, варто дотримуватися простих рекомендацій щодо її захисту.
Українці вже почали висаджувати розсаду у відкритий ґрунт, хоча до кінця травня ще можуть бути заморозки та похолодання. І щоб городні культури не загинули, необхідно знати, як їх захистити від різкого зниження температури. Розповідаємо, як уберегти розсаду від холоду та заморозків – що треба робити.
Досвідчені городники знають, що є такі рослини, які здатні витримати несприятливі погодні умови. Вони переживуть навіть заморозки до -7 °С. Це такі:
А є теплолюбні культури, які вкрай негативно реагують на зниження температури, оскільки ростуть близько до поверхні землі. Така розсада навіть за нульової температури може загинути:
Щодо томатів, перців та баклажанів, то їх треба загартовувати перед висаджуванням, щоб вони пережили зниження температури, оскільки заморозки можуть убити ці рослини або затримати їхній ріст і розвиток на кілька тижнів.
Якщо денна температура коливається в межах +1 або +2 °С, то вночі може бути значно прохолодніше. Тому варто подбати про захист розсади – тут найкращим варіантом буде укриття.
Так, цей спосіб може здатися досить дивним, проте досвідчені городники його також застосовують, щоб захистити розсаду від холоду. Метод називають дощуванням. На поливний шланг треба насадити розпилювач води й полити рослини.
У такий спосіб можна захистити рослини від заморозків до -5 °С, які ростуть у теплицях, а також кущі та молоді деревця. Цей метод буде працювати, якщо зробити полив увечері за безвітряної погоди. Рослини поливають зверху донизу під самий корінь. Пара, що утворюватиметься від випаровування води, захищатиме рослини, і вони зможуть перенести нічні заморозки.
Демі Мур, яку ще називають легендою Голлівуду, здається, старіти не збирається. 62-річна зірка виглядає на 40 років без всілякого фотошопу та фільтрів. В чому секрет краси акторки, передають Патріоти України з посиланням на РБК. 7 секретів молодості Де...
Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...