Поки на гілочках не з'явилося листя, не проводять обрізання слив, вишень, черешень, персика, аличі, мигдалю і абрикоса. Ці плодові дерева можна обрізати лише тоді, коли вони вийшли зі стану спокою. Якщо ж не прислухатися до цієї поради — пошкодите, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Фахівці радять проводити обрізання лише після закінчення періоду вегетації, але до початку набухання бруньок. Взагалі краще робити це восени, а не навесні.
Також варто звернути увагу на те, де розташовуються плодові бруньки на деревах. Наприклад, обрізати вишні не рекомендовано, адже бруньки в них розташовані на кінчиках гілок. А ось черешню, персик, абрикоси можна обрізати після закінчення вегетації. Вони ростуть досить швидко, тому їх рекомендовано регулярно вкорочувати, інакше буде мало урожаю. Також обрізають і високорослі яблуні.
Навіть якщо плодові дерева були висаджені восени, перше обрізання проводять саме навесні. Укорочують, як правило, скелетні гілки, а вже потім формують верхівку. Потужні гілки радять обрізати на 1/3, слабкі — на 1/2, а непотрібні — на кільце. В молодих дерев в перші роки після висаджування необхідно прибирати вертикальні гілки.
Обрізання потрібно починати з літніх сортів, поступово переходячи до пізньостиглих.
Час для санітарного догляду за яблунями — осінь. Обрізання садівники проводять після початку листопада, але до перших заморозків. Це потрібно, щоб зрізи встигли зажити і вступити в зиму підготовленими. А ось весняне обрізання може тільки нашкодити деревам.
Коли мова заходить про суперфуди, найчастіше на думку спадають авокадо чи насіння чіа. Але, за словами кардіолога та автора бестселерів за версією New York Times Алехандро Юнгера, справжній герой для серця - звичайний буряк. Так, цей скромний коренеплі...
Якщо ви щовечора перевертаєтесь у ліжку, дивлячись у стелю та шукаючи поради в Google як заснути, можливо, настав час спробувати один несподівано ефективний метод, передають Патріоти України. Експерт зі сну Мартін Сілі з компанії MattressNextDay радить...