Вовняні речі дуже вибагливі в пранні. Буває, що, вибравши неправильний режим на пралці, можна зіпсувати їх. Однак засмучуватися не варто, передають Патріоти України.
Повернути форму вовняній речі після прання - завдання нелегке, але вирішуване. Якщо светр звалявся після прання, його потрібно замочити на пару годин в оцтово-водному міксі. Його роблять з 5 л води і 2 ст. л. оцту. Після цього:
Потім розгорнути рулон і дати одягу висохнути.
Другий лайфхак, як повернути форму вовняному светру, який сів, теж простий. У тазу потрібно змішати:
У цей розчин покласти на пару годин зіпсований одяг. Потім сполоснути, акуратно віджати і сушити в горизонтальному положенні. Ці методи ефективні, коли вовняний виріб "сів" на 1-2 розміри, в іншому випадку вони виявляться безсилі.
Якщо за час зими улюблений светр втратив пухнастість, не поспішайте його списувати з рахунків. Щоб повернути форму розтягнутому одягу, господині радять змішати кондиціонер для білизни або ополіскувач для волосся з прохолодною водою і прополоскати річ цим міксом. Також підійде слабкий водно-оцтовий розчин. Такі суміші "закриють" лусочки вовняних волокон, вони стануть гладкими і перестануть чіплятися один за одного. Таким чином светр стане пухнастим знову.
Перший спосіб підходить, коли річ частково зіпсувалася. Деформовану ділянку потрібно змочити водою з пульверизатора, покласти на рушник і руками надати цій ділянці потрібну форму. Після просушування светр або інший одяг стане потрібного розміру.
Другий спосіб підходить речам машинної в'язки. Якщо це, наприклад, светр, то його потрібно заново випрати, але вже в мішку для прання і на швидкому режимі. Для зменшення речі на кілька розмірів прати її потрібно в гарячій воді. Після цього сушити горизонтально, поклавши на рушник.
Третій спосіб допоможе прибрати витягнутості на светрі. Річ замочують на годину в прохолодній воді, добре віджимають і кладуть просушуватися в горизонтальному положенні. Розкладаючи річ для сушіння, руками надайте їй потрібну форму.
Щоб врятувати трикотажну річ, її слід замочити на ніч в суміші з теплої води і кондиціонера для білизни. Вранці виріб віджати, покласти на рушник, надати потрібну форму і залишити сушитися.
Також розтягнутий одяг можна випрати у воді, нагрітій до 40 градусів, з додаванням шампуню. Віджати вручну, покласти на рушник і скрутити в рулон. Через деякий час розмістити горизонтально і залишити до повного висихання. Якщо у одягу розтягнуті рукава, то замочувати краще тільки їх. Діяти за вищеописаним алгоритмом. А щоб зменшити одяг на розмір або два, його потрібно прати у воді, нагрітій до 45-50 градусів.
Деякі відходи можуть не лише засмітити каналізацію, а й зіпсувати насоси та фільтраційне обладнання. І мова не лише про унітаз, а й про раковину на кухні, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Фарба. Фарба містить шкідливі хімічні речовини, я...
Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...