Досвідчені господині кладуть мокрий рушник і кубики льоду в духовку: У чому користь лайфхака


Кожна господиня мріє, щоб її випічка була не тільки ідеально готовою, але і мала хрустку скоринку. Домогтися бажаного результату можна небагатьма способами. Ми розповімо про один з них, передають Патріоти України.

Вологість повітря в духовці впливає на поведінку тесту, "хрусткість" кірки і її колір. Гаряча пара утворює конденсат, який осідає на найхолоднішій частині хлібної заготовки – поверхні.

Волога поверхня також уповільнює формування кірки, вона виходить тонше і більш хрусткою. Крім того, волога "розбавляє" крохмалі, які присутні на поверхні заготовки, і кірка стає глянсовою, блискучою.

Як використовувати пар в електричній духовці

За 40-60 хвилин до передбачуваного початку випічки поставте сковороду на дно духовки і залиште розігріватися разом з духовкою. Одночасно з посадкою вироби в духовку в розпечену сковороду кидають кубики льоду. Краще використовувати для цього маленький кухлик з довгою ручкою або високу склянку. Лід перетворюється спочатку в рідину, потім в пар.

У якийсь момент пар випарується, і в духовці відновиться режим "без пари". Для надійності можна після закінчення періоду випічки з парою на секунду відкрити духовку, випустивши пар.

Як використовувати пар в газовій духовці

За 5 хвилин до початку випічки покладіть в сковороду зім'ятий кухонний рушник (краще старе махровий) і рясно змочіть його окропом.

Рушник збільшує площу випаровування і довше утримує воду. Поставте сковороду на дно духовки. Через пару хвилин вода в сковороді закипить і створить потрібну кількість пара. Через час, вказаний в рецепті, дістаньте сковороду з духовки і продовжите випічку хліба без пари.

Врахуйте, що пар не потрібен, якщо випікається виріб змазано яйцем або молоком: волога поверхня і так досить еластична.

А ви це знали? ТОП-4 причини чому не можна пити каву на порожній шлунок

субота, 25 березень 2023, 7:15

Чашка ароматної кави вранці - це ритуал для багатьох людей. Він бадьорить і допомагає остаточно прокинутися. Крім того, кава корисна для здоров’я, вона захищає від депресії та хвороби Альцгеймера. Цей напій може навіть зменшити м’язовий біль після трен...

Забудьте про це! Чотири моделі весняного взуття, яке вийшло з моди у 2023 році

субота, 25 березень 2023, 6:36

Взуття грає безпосередню роль у створенні сучасного, трендового образу. І щоб не зіпсувати свій зовнішній вигляд моделлю, яка вийшла з моди, треба знати все про неї, передають Патріоти України. Стилісти розповіли, якого демісезонного взуття настав час ...