Експерти підтверджують, що люди, які роблять невеликі коригування в щоденних звичках, досягають кращих результатів. А тому замість дієт спробуйте впроваджувати прості зміни в способі життя, що значно ефективніше для зниження ваги, передають Патріоти України.
Для цього пропонуємо розглянути кілька простих порад від Eat This, Not That, що не потребують дієт та які схвалені дієтологами. Такі зміни допоможуть досягти значних результатів без стресу та суттєвих обмежень.
Вживайте пробіотичні добавки
Пробіотичні добавки не є швидким рішенням для схуднення, але можуть покращити засвоєння поживних речовин, підтримати здоров'я кишківника та знизити рівень запалення. Це, своєю чергою, може сприяти зниженню ваги. Саме тому важливо використовувати їх як частину загального підходу до здоров'я та не очікувати миттєвих результатів.
Їжте ферментовану їжу
Добавки не є єдиним способом отримати пробіотики. Ферментовані продукти, як-от квашена капуста, кімчі, темпе або кефір, містять корисні та необхідні для кишківника бактерії. Вживання цих продуктів щодня може покращити здоров’я кишківника та сприяти зниженню ваги.
Вживайте продукти з клітковиною
Якщо не хочете рахувати клітковину, спробуйте рахувати калорії. Вона розширюється в шлунку, що допомагає відчувати ситість довше. Пріоритет варто віддавати продуктам з високим вмістом клітковини, як-от цільні зерна, фрукти, овочі, авокадо та насіння чіа. Це допоможе уникнути споживання швидко засвоюваних і бідних на поживні речовини продуктів.
Зосередьтесь на жирах
Здорові жири, як-от авокадо, оливкова олія, горіхи та насіння, повільно засвоюються, забезпечуючи ситість і зменшуючи потребу в перекусах. Вони також містять омега-3, які допомагають боротися з запаленнями. Крім того, ці жири не лише корисні, але й дуже смачні, що робить їх чудовим доповненням до раціону.
Додайте до раціону фрукти та овочі
Їжте більше фруктів і овочів, оскільки це важливо для загального здоров'я. Для дорослих рекомендується щодня вживати 2 чашки фруктів і 3 чашки овочів, що еквівалентно одному фрукту чи овочу на порцію. Вони багаті на клітковину та поживні речовини, що допомагає насититися, не перевищуючи калорії. Це також зменшує ймовірність споживання більш калорійної їжі.
Пийте більше води
Пийте більше води, ніж інших напоїв, щоб підтримувати здорову вагу. Однак, якщо ви нехтуєте водою, ймовірно, ви споживаєте багато калорійних напоїв. Замініть їх на воду, оскільки це простий спосіб знизити споживання цукру та покращити раціон. Це допоможе вам легше контролювати вагу.
Пийте каву
Будьте обережні з додаванням цукру і підсолоджувачів у каву. Такі добавки можуть значно збільшити калорійність напою, навіть до 200 калорій за одну чашку. Варто точно вимірювати кількість вершків і підсолоджувачів, щоб знати, скільки цукру ви насправді споживаєте. Якщо хочете змінити ранок, замініть підсолоджувачі на корицю — вона допомагає контролювати апетит і прискорює метаболізм.
Знайдіть сельтерську воду
Газована вода часто містить багато цукру (до 40 грамів на банку), що перевищує рекомендовану норму для жінок і чоловіків. Якщо хочете бульбашок, вибирайте сельтерську воду без цукру.
Скоротіть споживання рафінованих вуглеводів
Рафіновані вуглеводи не містять клітковини, що сприяє швидкому голоду після їжі. Цільні злаки багаті на поживні речовини та допомагають відчувати ситість довше. Щоб схуднути, замініть рафіновані вуглеводи, як біла паста чи хліб, на цільнозернові продукти.
Кладіть їжу в менші тарілки
Менші тарілки можуть допомогти контролювати розміри порцій. Вони знижують ймовірність того, що ви наберете занадто багато їжі. Проте це працює тільки за умови, що ви не берете добавку. А тому важливо зберігати дисципліну і не їсти більше.
Будьте уважні до своїх сигналів голоду
Зосередьтеся на своїх відчуттях голоду. Для цього використовуйте шкалу від 1 до 10: 1 — ви наситилися, 10 — дуже голодні. Після їжі має бути близько 3, а коли наближається 7-8 — це сигнал, який свідчить про час для їжі. Це допоможе зрозуміти, коли ви дійсно голодні, а не їсте через нудьгу чи втому.
Виділіть 30 хвилин на їжу
Виділення 30 хвилин на прийом їжі допоможе сповільнити процес і краще відчувати насичення. Повільне вживання дозволяє кишківнику та мозку ефективніше взаємодіяти, що запобігає переїданню. Це також сприяє кращому травленню та може покращити контроль над вагою. Тож намагайтеся бути уважними до сигналів ситості вашого тіла.
Опускайте виделку між укусами
Візьміть великий шматок бутерброда, але під час жування покладіть його назад на тарілку, а коли будете їсти салат — покладіть виделку на тарілку. Це допомагає уповільнити процес і сигналізувати мозку про дії тіла. Спочатку це може бути важко, але з часом ви звикнете.
Припаркуйтеся далі біля продуктового магазину
Не витрачайте час на пошук місця біля входу до магазину та паркуйтесь трохи далі від нього. Крім того, намагайтеся більше ходьби в повсякденному житті, оскільки це може допомогти вам схуднути. Це простий спосіб бути активнішими.
Відстежуйте свої кроки
Придбайте трекер кроків, оскільки це може бути корисним. Вони мотивують до активності, винагороджуючи за дрібні дії, як-от підйом сходами чи прогулянки з собакою. Ці додаткові рухи допомагають спалювати більше калорій щодня та досягати здорових цілей.
Взимку волосся потребує особливого догляду. І на це є кілька причин. По-перше, ми носимо шапки. По-друге, на волосся впливає низька температура повітря. По-третє, загалом у холодну пору року наш організм отримує менше вітамінів. Як доглядати за волосся...
Міжнародна виставка споживчої електроніки (СES) у США традиційно задає тренди в побутовій техніці на весь рік, і в 2025-му вона піднесла багато сюрпризів. Сайт Tom's Guide у своїй статті оцінив найприкметніші тенденції у сфері телевізорів і передбачив,...