Сезон кавунів і динь у самому розпалі в Україні. Смачні, ароматні й соковиті баштанні манять нас з вітрин магазинів, ринків, стихійних вуличних розкладок. Звісно, цим бонусом літа насолоджуватися варто, але й про безпеку забувати не слід. Які кавуни і дині купувати не варто, розповіли в Держпродспоживслужбі, передають Патріоти України.
Так, вже багато років поспіль існує практика купувати кавуни частинами. В основному їх ріжуть навпіл, або ж на чверть. Так і нести додому легше і з'їсти сім'єю можна швидко - якщо не одразу. До того ж ціна за літні ласощі кусюча, попри сезон. Один стандартний кавун наприкінці серпня обійдеться в 100 грн і вище.
Останнім часом можна побачити й розрізані дині (особливо крупні). А деякі продавці ріжуть, зважують і одразу пишуть ціну на кавунах. Однак експерт не радить купувати такі кавуни та дині.
"У жодному разі не купуйте баштанні частинами! Бо тоді неможливо запобігти їх бактеріальному забрудненню", - попередила завідувачка відділу ветеринарно-санітарної експертизи Волинської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Інна Вакульчук.Що стосується перевищення норми нітратів, то, наприклад, на Волині у кавунах і динях та й в інших овочах-фруктах порушень з початку року зафіксовано не було.
Кавуни містять речовини, які перешкоджають каменеутворенню і чинять тонізуючий ефект на організм. Останніми дослідженнями встановлено, кавуни допомагають знижувати кров’яний тиск завдяки деяким амінокислотам, що входять до їх складу.
Попри солодкий смак, кавун низькокалорійний - всього 38 ккал/100 грам, адже ягода на 92-93% складається з води. В дині міститься в 100 грамах ще менше калорій - всього 35. Зате в ній багато вітаміну С - у 200 грамах добова доза.
Її корисно їсти для профілактики серцево-судинних захворювань, при запорах, анемії, стресах, ревматизмі. Вона допоможе при проблемах з кровотворенням, підходить для людей з порушенням роботи печінки та нирок.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...