Зазвичай господині ще взимку купують насіння, готуючись до посівної пори. Багатьох турбує питання, коли потрібно сіяти на розсаду, щоб отримати рясний врожай, передають Патріоти України.
Більшість квітучих культур, редис, буряк, моркву та ріпу можна посіяти на розсаду на початку лютого. А якщо посадити в цей час теплолюбні овочі, такі як томати, перець, огірки, капусту, баштанні культури, розсада переросте і звикне до тепличних умов. У відкритому ґрунті вона буде почуватимуться погано, хворіти та погано родити.
Садівники у таких випадках часто жаліються на якість насіння, хоча насправді справа у неправильних термінах посіву.
Щоб цього не сталося, виробники насіння надають інформацію на упакуваннях насіння щодо термінів проростання насіння, віку розсади перед висадкою у відкритий ґрунт тощо. Цією інформацією потрібно скористатися, щоб розрахувати дати посіву.
Фахівці для цього пропонують таку універсальну формулу посіву насіння на розсаду: D = А + В + С, де:
Розрахунок по цій формулі допоможе точніше розрахувати терміну посіву, адже в різних регіонах ґрунт може прогріватися по-різному, і сходи з'являються також у різні терміни.
Наприклад, у степу та лісостепу ґрунт прогрівається на 1,5-2 тижні раніше, ніж у поліссі. Для північних регіонів з урахуванням більш холодної зими та пізнього прогрівання ґрунту, дату посіву насіння треба пересунути вперед. Наприклад, ранні томати в степу варто сіяти в кінці лютого, на поліссі - 5-20 березня, у лісостепу – 1-15 березня. Ранню білоголову капусту та цвітну капусту в степу можна садити вже 20-30 січня, у лісостепу – 20 січня – 10 лютого, а на поліссі – в лютому і до 15 березня.
У деяких жінок під час менструацій можуть виникати перепади настрою та з’являється сильний потяг до некорисної їжі. Варто знати, що їсти перед ПМС, щоб уникнути такого. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, як продукти впливають на перебіг менструаці...
Якщо ви помітили, що листя в розсади починає втрачати зелений колір, а натомість стає жовтим, це може означати, що вона має захворювання хлороз. І впоратися з ним без додаткових знань не так просто, передають Патріоти України. Хлороз спершу призводить ...