Господиням на замітку! Які режими пральної машинки найгірші - збільшують рахунки і псують одяг

Пральна машинка – це незамінний помічник у побуті. Вона значно полегшує життя та економить дорогоцінний час.

Сучасні пральні машинки мають безліч режимів прання, що на перший погляд, здається корисним, але й тут є підводні камені. Про те, які з них можуть зіпсувати одяг та збільшити рахунки за електроенергію, розповів Іnteria Кobieta.

За оцінками експертів, пральна машина спричиняє до 10 відсотків загальних витрат на електроенергію в будинках. Крім того, чимало коштів доводиться витрачати на пральні засоби та воду. Тому, щоб оптимізувати процес прання варто утримуватися від поширених помилок.

Висока температура

Багато хто з нас вважає, що лише прання при високій температурі може ефективно очистити тканину. Однак експерти зазначають, що прання при 30°C дає ті ж самі результати, що і прання при 40°C чи 60°C, але значно економить гроші.

Крім того, деякі тканини швидше втрачають гарний зовнішній вигляд, якщо прати їх в гарячій або теплій воді.

Делікатне прання

Дослідники з британського університету Ньюкасла виявили, що програма прання для делікатних тканин не лише є однією з причин збільшення рахунків, а й негативно впливає на навколишнє середовище.

Окрім того, що делікатне прання вимагає багато води, воно також сприяє виділенню мікроволокон з одягу, особливо якщо він зроблений з синтетичних матеріалів.

Було підраховано, що під час делікатного прання від поліефірної тканини відокремилося аж 1,4 мільйона волокон, щоприблизно на 600 тисяч. більше, ніж під час прання на режимі для бавовни.

Правила економного прання:

  • Періть речі в холодній воді;
  • Використовуйте опцію попереднього прання лише тоді, коли одяг сильно забруднений;
  • Зачекайте поки збереться достатня кількість брудного одягу, перш ніж запускати пральну машину;
  • Регулярно очищуйте пральну машину, щоб подовжити термін її роботи

Дуже смачно! Як приготувати сирний крем-суп за 40 хвилин

вівторок, 16 липень 2024, 17:15

Якщо у вас закінчилися ідеї й не знаєте, що смачненьке приготувати на обід, то порадуйте рідних ніжним крем-супом. Всього 40 хвилин часу і страва буде готова, передають Патріоти України. Інгредієнти:1,2 л бульйону або води5 середніх картоплин2 плавлен...

Це справді працює! Як покращити самопочуття у спеку і зарядитися енергією за п'ять хвилин - лайфхаки

вівторок, 16 липень 2024, 16:38

У липні в Україну прийшла аномальна спека. І за умов, коли використання кондиціонера неможливе, варто знати, як рятуватися від перегрівання і загрози отримати тепловий удар. Аби менше потерпати від спеки, слід дотримуватися кількох доступних лайфхаків....