Пральна машинка – це незамінний помічник у побуті. Вона значно полегшує життя та економить дорогоцінний час.
Сучасні пральні машинки мають безліч режимів прання, що на перший погляд, здається корисним, але й тут є підводні камені. Про те, які з них можуть зіпсувати одяг та збільшити рахунки за електроенергію, розповів Іnteria Кobieta.
За оцінками експертів, пральна машина спричиняє до 10 відсотків загальних витрат на електроенергію в будинках. Крім того, чимало коштів доводиться витрачати на пральні засоби та воду. Тому, щоб оптимізувати процес прання варто утримуватися від поширених помилок.
Висока температура
Багато хто з нас вважає, що лише прання при високій температурі може ефективно очистити тканину. Однак експерти зазначають, що прання при 30°C дає ті ж самі результати, що і прання при 40°C чи 60°C, але значно економить гроші.
Крім того, деякі тканини швидше втрачають гарний зовнішній вигляд, якщо прати їх в гарячій або теплій воді.
Делікатне прання
Дослідники з британського університету Ньюкасла виявили, що програма прання для делікатних тканин не лише є однією з причин збільшення рахунків, а й негативно впливає на навколишнє середовище.
Окрім того, що делікатне прання вимагає багато води, воно також сприяє виділенню мікроволокон з одягу, особливо якщо він зроблений з синтетичних матеріалів.
Було підраховано, що під час делікатного прання від поліефірної тканини відокремилося аж 1,4 мільйона волокон, щоприблизно на 600 тисяч. більше, ніж під час прання на режимі для бавовни.
Правила економного прання:
Якщо їсти яблука щодня, це загалом позитивно впливає на організм, але є й деякі моменти, на які варто звернути увагу, передають Патріоти України. 1–2 яблука на день — цілком безпечна й корисна звичка для більшості людей. Хочеш — можу порівняти яблука з...
Усадка тканини, особливо бавовни, — найпоширеніша помилка під час догляду за одягом. Але гарна новина — цього можна уникнути. Навіть якщо шкода вже заподіяна, є способи її виправити. Видання Real Simple розповіло, як попередити усадку тканини, врятуват...