Плита - чи не найважливіша поверхня на всій кухні. Вона відповідає за приготування їжі, тому важливо підтримувати її в чистоті. До того ж заляпана варильна поверхня псує загальний вигляд інтер’єру, передають Патріоти України.
На сьогодні існує чимало видів плит, і чистити їх всі треба по-різному. OBOZ.UA зібрав основні поради щодо чищення найпопулярніших різновидів.
Як часто потрібно чистити плиту
Експерти з догляду за домом та виробники техніки рекомендують протирати варильну поверхню щоразу після використання. Це дозволить швидко прибрати пролиту рідину та крихти. Такий поточний догляд вбереже також ваш прилад від появи стійких плям та упертих забруднень.
А от генеральне очищення зі знежиренням та дезінфекцією варто проводити раз на тиждень. Ось які інструменти та засоби вам знадобляться, незалежно від типу вашої плити:
Як почистити склокерамічну плиту
Такий тип поверхонь особливо чутливий до подряпин, тому чистити їх потрібно рідкими засобами. Ви можете придбати спеціальний спрей у магазині, або приготувати власний розчин з води та оцту.
Перед очищенням дайте плиті повністю охолонути, а потім серветкою з мікрофібри зніміть з неї рідину та крихти. У розпилювачі змішайте рівні частини дистильованого білого оцту та води. Розпиліть отриманий розчин оцту на скляну плиту та залиште на 5–10 хвилин. Якщо є якісь плями, насипте на них трошки харчової соди і обережно потріть за допомогою вологої мікрофібрової серветки. Не тисніть при цьому. Наостанок протріть всю поверхню вологою губкою або тканиною, щоби зняти залишки соди та оцту. Витріть плиту насухо.
Як почистити електричну плиту
Етапи чищення електричної плити в цілому аналогічні до чищення скляної плити. Але перед тим вам доведеться зняти з неї всі піддони, решітки та конфорки і за потреби замочити їх у мильному розчині.
Як завжди, починайте процес чищення з того, що дайте плиті охолонути. Далі покладіть всі зняті деталі у посудину з теплою водою, в якій розчиніть кілька крапель засобу для посуду. Серветкою з мікрофібри приберіть всі основні забруднення і обробіть плиту сумішшю води та оцту 1:1. За 5-10 хвилин посипле плями содою і акуратно їх потріть, щоби зняти рештки бруди. Промийте поверхню чистою водою, висушіть всі деталі плити і зберіть їх знову докупи.
Як почистити газову плиту
Газова плита, як і електрична, потребує розбору знімних деталей. Вони накопичують жир та нагар, тому потребують регулярного ретельного очищення. Отже, охолодіть пристрій після останнього використання і беріться за роботу.
Замочіть конфорки та решітку у теплому розчині кількох крапель засобу для посуду і зберіть всю рідину та сміття з поверхні плити. Набризкайте її розчином оцту та води і залиште його діяти на 5-10 хвилин. Опісля посипте плями харчовою содою та потріть їх ганчіркою або губкою, а потім зніміть рештки та промийте поверхню водою. Далі почистіть замочені решітки та конфорки зубною щіткою, щоби видалити з них розмочений бруд, а потім сполосніть під струменем води. Все витріть і ретельно обсушіть. Зберіть плиту докупи.
Хоча хвороби серця залишаються однією з головних причин смертності у світі, проте їх все ж можна запобігти. Зокрема, обмежте споживання алкоголю, контролюйте тиск та рівень холестерину, а також ведіть активний спосіб життя, обираючи здорову їжу, Патріо...
Вже давно на полицях наших магазинів та прилавках ринків продаються різноманітні екзотичні фрукти. Ми залюбки їх купуємо, та з насолодою споживаємо. Один з них – хурма, передають Патріоти України. Ці помаранчеві плоди мають масу корисних властивостей. ...