Як обсмажити котлети, щоб у процесі приготування вони не розвалювалися

Приготувати гарний м’ясний фарш - півсправи. Важливо ще й добре посмажити, щоб котлети не вийшли надмірно жорсткими, з апетитною золотистою скоринкою та не розвалювалися в процесі приготування. Друге, до речі, зустрічається значно частіше, передають Патріоти України.

Можна назвати відразу кілька причин, з яких котлети при обсмажуванні не тримають форму.

  • Перша – недостатньо щільна консистенція. Часто, стараючись зробити котлети соковитими, господині додають у фарш воду або молоко. Якщо трохи не розрахувати, то фарш буде рідким. Виправити дефект можна, якщо додати до фаршу невелику кількість крохмалю або манної крупи. А якщо дозволяє час, то краще прибрати м’ясний напівфабрикат в холодильник. За 1,5-2години перебування на холоді він стане значно щільнішим.
  • Друга причина так само пов’язана із складом фаршу. Щоб у процесі смаження котлети не розвалювалися, необхідний якийсь інгредієнт, що «склеює». Найнадійнішим є куряче яйце. Але в деяких випадках воно може надмірно ущільнити фарш. Господині, які не додають яйця, повинні вибрати якусь альтернативу, наприклад, терту картоплю або той же крохмаль.
  • Смаження котлет при недостатній температурі також негативно позначається на їх формі. Викладати сформовані котлети на сковороду слід лише після того, як розігріється олія. В обов’язковому порядку котлети панірують. Для цього можна використовувати борошно, манку або спеціальні панірувальні сухарі.
  • Тим, хто звик смажити котлети під кришкою, необхідно порадити утриматися від цього протягом перших 5-7 хвилин смаження. За цей час котлети необхідно обсмажити з усіх боків, щоб сік, який виділяється при обсмажуванні, не розшаровував фарш.

Спалює жир і стабілізує тиск: Що таке метод 16:8, який дозволяє легко позбутися зайвих кілограмів

неділя, 13 липень 2025, 12:10

Якщо звичайні дієти викликають у вас втому і роздратування, варто спробувати метод харчового вікна (Intermittent Fasting, IF). Його суть - не в тому, що їсти, а коли їсти, передають Патріоти України. . Найпопулярніший формат — режим 16:8, тобто ви їст...

Кава з молоком: користь чи шкода? Розкриваємо правду

неділя, 13 липень 2025, 11:56

Для багатьох з нас ранкова кава - це необхідний ритуал, а додавання молока здається цілком природним. Але чи підходить кава з молоком усім? Експерти попереджають: для деяких людей вона може завдати шкоди, передають Патріоти України. Чи зменшує молоко к...