Як позбутися вологості в квартирі - бабусин метод, який завжди допоможе

Попереду складна зима зі зниженою температурою у помешканнях, тож знову актуальним стає питання боротьби з вологістю вдома - ця проблема є характерною для холодного сезону, передають Патріоти України.

Зайва волога може провокувати появу плісняви та грибків, що, своєю чергою, дуже погано позначається на здоров’ї. Втім, існують способи побороти цю проблему. І не завжди йдеться про дорогі пристрої для боротьби із зайвою вологою.

Як пише видання Kobieta, ефективний поглинач можна виготовити самостійно. Це спосіб, яким користувались ще наші бабусі. До того ж коштує він досить дешево.

Але перед тим розберімося, чим же насправді загрожує висока вологість у помешканні? Оптимальний її рівень має триматись у межах 45-65%. Якщо вона піднімається вище за 70%, це сприяє розвитку плісняви та грибків. Вони, своєю чергою, викидають у повітря свої спори, які ми вдихаємо і отримуємо в кращому разі важчий перебіг застуди, в гіршому – алергію та напади астми. Небезпечна волога і для стану помешкання – вона руйнує штукатурку, проникає за шпалери і навіть здатна погіршувати стан цегли та залізобетонних конструкцій. Отже, боротись з цією напастю треба, не чекаючи на появу таких її проявів, як затхлий запах у приміщенні і чорні сліди плісняви.

Як зробити поглинач вологи?

Наші бабусі, яким були недоступні спеціальні пристрої, які прибирають зайву воду з повітря, все одно уміли успішно боротись з проблемою. Для цього вони використовували різні продукти та речовини, які здатні вбирати вологу. Наприклад рис. Якщо насипати його у полотняну торбинку і покласти біля плити, де вода випаровується під час готування, чи у ванній кімнаті, вийде найпростіший поглинач. Також із цією задачею може впоратись крейда. З'єднайте скотчем кілька блоків і розмістіть їх там, де збирається вода.

Сіль і сода – ще два продукта, які можуть стати у нагоді в боротьбі з вологою. Загорніть щось із цих продуктів у марлю і покладіть у миску. Коли вони розтануть, замініть наповнювач такого "поглинача".

Також дотримуйтесь універсальних порад, як не підвищувати рівень вологості в помешканні:

  • часто провітрюйте приміщення;
  • готуйте їжу під кришкою та користуйтесь витяжкою;
  • не приймате гарячу ванну чи душ тривалий час;
  • сушіть білизну тільки там, де можна легко провітрити.

Якщо "плаче" вікно

Вікна починають запотівати через істотну різницю температур всередині та ззовні, а також через велике зволоження повітря у приміщенні. Боротись з проблемою можна, натерши скло гліцерином, спиртом чи піною для гоління. Тоді на склі не буде затримуватись вода. Ефективнішим цей спосіб буде у поєднанні з переліченими вище поглиначами.

А ви це знали? Що день вашого народження може розповісти про вас?

четвер, 8 грудень 2022, 0:09

Відповідно до нумерології, день, коли ви народилися, може розповісти багато про вас, починаючи з того, в якій сфері вам слід працювати, і закінчуючи тим, що ви є природженим лідером або конформістом, передають Патріоти України. 1, 10, 19 і 28: природже...

Від долі не втечеш! Дізнайтеся, кого вам судилося зустріти, відповідно до вашого місяця народження

середа, 7 грудень 2022, 23:53

Від долі не втечеш, передають Патріоти України. Січень. Ваша споріднена душа — людина, у якої вистачить енергії жити у швидкому темпі. Народжені в січні живуть насичено і яскраво. Ви часто ризикуєте і на повній швидкості летите вперед. Саме тому так ва...