Як позбутися вологості в квартирі - бабусин метод, який завжди допоможе

Попереду складна зима зі зниженою температурою у помешканнях, тож знову актуальним стає питання боротьби з вологістю вдома - ця проблема є характерною для холодного сезону, передають Патріоти України.

Зайва волога може провокувати появу плісняви та грибків, що, своєю чергою, дуже погано позначається на здоров’ї. Втім, існують способи побороти цю проблему. І не завжди йдеться про дорогі пристрої для боротьби із зайвою вологою.

Як пише видання Kobieta, ефективний поглинач можна виготовити самостійно. Це спосіб, яким користувались ще наші бабусі. До того ж коштує він досить дешево.

Але перед тим розберімося, чим же насправді загрожує висока вологість у помешканні? Оптимальний її рівень має триматись у межах 45-65%. Якщо вона піднімається вище за 70%, це сприяє розвитку плісняви та грибків. Вони, своєю чергою, викидають у повітря свої спори, які ми вдихаємо і отримуємо в кращому разі важчий перебіг застуди, в гіршому – алергію та напади астми. Небезпечна волога і для стану помешкання – вона руйнує штукатурку, проникає за шпалери і навіть здатна погіршувати стан цегли та залізобетонних конструкцій. Отже, боротись з цією напастю треба, не чекаючи на появу таких її проявів, як затхлий запах у приміщенні і чорні сліди плісняви.

Як зробити поглинач вологи?

Наші бабусі, яким були недоступні спеціальні пристрої, які прибирають зайву воду з повітря, все одно уміли успішно боротись з проблемою. Для цього вони використовували різні продукти та речовини, які здатні вбирати вологу. Наприклад рис. Якщо насипати його у полотняну торбинку і покласти біля плити, де вода випаровується під час готування, чи у ванній кімнаті, вийде найпростіший поглинач. Також із цією задачею може впоратись крейда. З'єднайте скотчем кілька блоків і розмістіть їх там, де збирається вода.

Сіль і сода – ще два продукта, які можуть стати у нагоді в боротьбі з вологою. Загорніть щось із цих продуктів у марлю і покладіть у миску. Коли вони розтануть, замініть наповнювач такого "поглинача".

Також дотримуйтесь універсальних порад, як не підвищувати рівень вологості в помешканні:

  • часто провітрюйте приміщення;
  • готуйте їжу під кришкою та користуйтесь витяжкою;
  • не приймате гарячу ванну чи душ тривалий час;
  • сушіть білизну тільки там, де можна легко провітрити.

Якщо "плаче" вікно

Вікна починають запотівати через істотну різницю температур всередині та ззовні, а також через велике зволоження повітря у приміщенні. Боротись з проблемою можна, натерши скло гліцерином, спиртом чи піною для гоління. Тоді на склі не буде затримуватись вода. Ефективнішим цей спосіб буде у поєднанні з переліченими вище поглиначами.

Ви могли це не знати! Названо приховані можливості Windows, що зекономлять вам час

середа, 5 лютий 2025, 11:45

У Windows крім стандартних функцій є низка прихованих інструментів, що допомагають економити час і збільшують продуктивність. Віртуальні робочі столи, ефективне перемикання між вікнами, контроль пам’яті та інші корисні функції – все це можна використов...

Народні прикмети на 5 лютого: Українці здавна вірили, що знайдені цього дня гроші не принесуть щастя, а вночі в небо краще не вдивлятися

середа, 5 лютий 2025, 7:09

За давніми віруваннями, в народне свято 5 лютого не можна байдикувати і лінуватися. Українці присвячували цей день роботі в хліві та сараї. Приміщення оглядали, утеплювали та лагодили. Спорожнілі засіки вичищали. Свято 5 лютого в давні часи вважалося н...