Як саме ви заварюєте каву - може впливати на ризик смертельного раку - попередження дієтолога

Любите каву з френч-пресу або готуєте еспресо вдома? Або, можливо, користуєтесь модною кавоваркою на капсулах? Тоді варто знати: саме спосіб заварювання улюбленого напою може підвищувати ризик раку підшлункової залози та горла. Про це попереджає американська дієтологиня Ронда Патрік, передає Daily Mail, передають Патріоти України.

У чому небезпека?

За словами експертки, при використанні нефільтрованих методів приготування кави — таких як френч-прес, еспресо, кавоварки типу «турка» чи «стовтоп» — у напій потрапляють шкідливі дитерпени. Це природні жирові сполуки, які підвищують рівень «поганого» холестерину, провокують запалення в організмі та можуть підвищити ризик ожиріння, діабету 2 типу і навіть раку.

Дані досліджень пов’язують надлишок цих речовин із підвищеним ризиком серцево-судинних хвороб і деяких форм онкології.

А як же корисні властивості кави?

Патрік уточнює, що кава багата поліфенолами — антиоксидантами, які можуть зменшувати ризик деменції на 50% та пошкодження ДНК на 23%. Проте користь поліфенолів нівелюється, якщо каву заварювати методом, що не усуває небезпечні жиророзчинні речовини.

Які методи безпечні?

  • Фільтрована кава через паперові фільтри (drip)
  • Холодне заварювання (cold brew)
  • Заливання у скляні посудини без контакту з пластиком

Ці способи ефективно блокують шкідливі речовини, зберігаючи при цьому корисні елементи напою.

Чого варто уникати:

  • Френч-прес
  • Еспресо-машини та капсули
  • Металеві сітки замість фільтрів
  • Заливання кави у пластикові контейнери

Дієтолог також застерегла: гаряча вода активізує виділення мікропластику та шкідливих хімікатів із пластикових деталей кавоварок — це ще один ризик для здоров’я.

Що з розчинною кавою?

Раніше науковці з’ясували, що розчинна кава містить у 2 рази більше акриламіду, ніж мелена. Ця речовина, яка утворюється при смаженні кавових зерен, визнана потенційним канцерогеном. Хоча ризик стає значним лише при надмірному споживанні — понад 10 чашок на день, варто бути уважними.


Висновок: кава може бути корисною — але все вирішує спосіб її приготування. Якщо не хочете ризикувати своїм серцем чи підшлунковою, змініть метод заварювання вже зараз.

Пийте каву правильно: Коли вона працює, а коли шкодить кишківнику

субота, 12 липень 2025, 13:05

Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...

Візуальна загадка, яку не може розв’язати 95% людей: Знайдіть тріснуте яйце за 10 секунд

субота, 12 липень 2025, 11:50

Гадаєш, у тебе гострий зір і ти помічаєш усе? Перевір себе! Перед тобою візуальний тест, з яким 95% людей не справляються за 10 секунд, передають Патріоти України. На зображенні — десятки яєць. Одне з них має маленьку тріщинку. У тебе лише 10 секунд, щ...