Як відбілити білу постільну білизну в домашніх умовах: ТОП-4 дієвих методи

Біла постільна білизна - це дуже гарно, але непрактично. На такому ліжку видно найменшу плямочку, та й заперається воно дуже швидко, набуваючи вкрай неприємного сірого або жовтого відтінку, передають Патріоти України.

На жаль, від цієї біди позбутися дуже складно й доводиться постійно купувати дорогі засоби для прання або нові комплекти білизни. Але є перевірені копійчані методи відбілювання білизни, якими користувалися ще наші бабусі.

Як відбілити постільну білизну - універсальний спосіб

Цей спосіб універсальний, тому що підходить майже для будь-якого бавовняного постільної білизни, крім того, що має насичений або кислотний відтінок. У випадку з білизною яскравих кольорів доведеться купувати спеціальні засоби з технологією збереження кольору, інакше ви ризикуєте погубити її первісний вигляд.

Вам знадобляться:

  • 5 літрів теплої води;
  • 5-6 ст. л харчової соди;
  • 2 ст.л нашатирного спирту.

У воді розводимо соду, туди ж додаємо нашатир. У розчині замочуємо постільну білизну приблизно на години дві, але можна залишити й на більш тривалий час. Після замочування білизну необхідно дуже добре прополоскати.

Як повернути колір постільній білизні - дієвий спосіб

Цей варіант можна застосовувати тільки на постільній білизні зі стійким барвником, інакше колір тканини може змінитися не в кращу сторону.

Необхідно розвести в 3 літрах води флакон нашатирного спирту і в отриманому розчині замочити білизну на годину. Головне - після обробки добре прополоскати білизну.

Для постільної білизни, яке линяє, необхідно попереднє замочування з оцтом перед першим пранням. На літр води досить розвести чайну ложку звичайного 9% оцту. І в цьому випадку не можна застосовувати ніякі агресивні засоби для прання, інакше колір вимиється дуже швидко.

Зовсім не стрес! Названо основні фактори, які спричиняють близько 80% випадків інсульту

субота, 22 лютий 2025, 9:20

Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...

Водіям на замітку! Як захистити лобове скло та двірники авто від обледеніння

субота, 22 лютий 2025, 8:50

У холодну пору року лобове скло автомобіля швидко покривається льодом, а двірники примерзають. Уникнути цього допоможе простий спосіб, для якого не потрібні спеціальні засоби – лише речі, які є майже в кожному домі. Про це повідомило видання The Sun, п...