Як відбілити білу постільну білизну в домашніх умовах: ТОП-4 дієвих методи

Біла постільна білизна - це дуже гарно, але непрактично. На такому ліжку видно найменшу плямочку, та й заперається воно дуже швидко, набуваючи вкрай неприємного сірого або жовтого відтінку, передають Патріоти України.

На жаль, від цієї біди позбутися дуже складно й доводиться постійно купувати дорогі засоби для прання або нові комплекти білизни. Але є перевірені копійчані методи відбілювання білизни, якими користувалися ще наші бабусі.

Як відбілити постільну білизну - універсальний спосіб

Цей спосіб універсальний, тому що підходить майже для будь-якого бавовняного постільної білизни, крім того, що має насичений або кислотний відтінок. У випадку з білизною яскравих кольорів доведеться купувати спеціальні засоби з технологією збереження кольору, інакше ви ризикуєте погубити її первісний вигляд.

Вам знадобляться:

  • 5 літрів теплої води;
  • 5-6 ст. л харчової соди;
  • 2 ст.л нашатирного спирту.

У воді розводимо соду, туди ж додаємо нашатир. У розчині замочуємо постільну білизну приблизно на години дві, але можна залишити й на більш тривалий час. Після замочування білизну необхідно дуже добре прополоскати.

Як повернути колір постільній білизні - дієвий спосіб

Цей варіант можна застосовувати тільки на постільній білизні зі стійким барвником, інакше колір тканини може змінитися не в кращу сторону.

Необхідно розвести в 3 літрах води флакон нашатирного спирту і в отриманому розчині замочити білизну на годину. Головне - після обробки добре прополоскати білизну.

Для постільної білизни, яке линяє, необхідно попереднє замочування з оцтом перед першим пранням. На літр води досить розвести чайну ложку звичайного 9% оцту. І в цьому випадку не можна застосовувати ніякі агресивні засоби для прання, інакше колір вимиється дуже швидко.

Цей продукт може вбити собаку - не додавайте його до раціону улюбленця

субота, 12 липень 2025, 17:30

Літо, пікніки та ароматне барбекю - те, що приносить задоволення людям, може серйозно нашкодити собакам. Одним із найбільш ризикованих продуктів, який часто потрапляє до миски чотирилапих, є звичайна ковбаса, передають Патріоти України. За словами експ...

Пийте каву правильно: Коли вона працює, а коли шкодить кишківнику

субота, 12 липень 2025, 13:05

Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...