Експерти дали кілька рекомендацій щодо вибору соковитих і солодких кавунів. Як інформують Патріоти України, фахівці розповіли що ознакою соковитості і стиглості кавуна є не його розмір, а інші нюанси.
За словами дієтологів, найстигліші і солодкі кавуни бувають середнього розміру, їх вага становить від 6 до 9 кг. Якщо вага ягоди менше 6 кг, вона може виявитися недозрілю.
Важливо, щоб був сухим не тільки кавуновий хвостик, а й плодоніжка. Земляна пляма має бути жовтого або оранжевого кольору, але не білого. Це означає, що кавуну вистачило сонця, і його м'якоть солодка, - пояснюють експерти. Найперевіренішим способом визначити стиглість кавуна є найстаріший метод - потрібно постукати по ягоді, і при постукуванні ви повинні відчути, що кавун трохи пружинить, при цьому звук від удару повинен бути дуже дзвінким. В цьому випадку можна не сумніватися, що кавун дійсно буде солодким.
Крім того, не рекомендується купувати кавун нарізаним. Справа в тому, що у спеку в м'якоті швидко розмножуються мікроорганізми. Також кавуни не можна купувати уздовж дороги, оскільки ці ягоди вмить вбирають в себе самі шкідливі речовини з вихлопних газів.
1. Розмір
Кавун треба вибирати не найбільший і не найдрібніший - кілограмів 5-7. Бійтеся гігантських ягід (цілком можливо, що він «сьорбнув» лишку добрив) на тлі дрібних, і навпаки - кавуни однакової міри зрілості повинні не сильно відрізнятися розмірами.
2. Забарвлення
«Бойове забарвлення» кірки кавуна має бути контрастним, тобто максимально чітко позначені темні і світлі смуги.
Темні, майже чорні смуги говорять про те, що плід отримував багато поживних речовин. Був добре освітлений і мав інтенсивний і повноцінний обмін речовин. Дозрівши, він, перш за все, відключився від баштану. Пересох хвостик (сам пересох, а не був відірваний). Потім перестав продукувати тепер уже непотрібний йому хлорофіл. І під дією світла стали з'являтися світлі плями.
3. Стан кірки кавуна
На дотик кірка повинна бути дуже твердою: самостійно відірвавшись від гілки, плід більше не отримує вологи і швидко твердне. Проколоти нігтем ви її не зможете ні за що, якщо кавун «готовий»! Коричнева і волога кірка - показник того, що кавун переспів.
4. Звучання
Кавун повинен резонувати. Це відбувається тому, що м'якоть зрілого кавуна має мікропорожнечі.
По кавуну треба шльопнути, не клацнути по ньому, а гарненько шльопнути. Ця процедура проводиться таким чином: кавун кладуть на долоню лівої руки, а правою рукою стукають його у бік. Кавун повинен віддаватися в лівій руці.
5. Попка
Кожен чув, що за «попкою» кавуна можна визначити: хлопчик це чи дівчинка, саме дівчатка вважаються більш смачними. У «хлопчика» низ ягоди опуклий, а кружечок на ній маленький. А у «дівчаток» низ більш плаский, а кружечок широкий. "Дівчата" вважаються смачнішими: кісточок у них менше, а цукру більше.
6. Хвостик
Стан хвостика, коли він стирчить (якщо його спеціально не обрізали продавці під корінь), може так само розповісти вам про зрілість плода. Хвостик повинен бути помірно сухим: занадто сухий хвостик означає, що плід відвезли з баштану багато тижнів тому. Однак сухим хвостик міг стати і після того, як його насильно відрізали і він висох «по дорозі», тому звернути свою увагу варто на місце його переходу в кавун. Хвостик як шнурок проростає з "ґудзика". Так от краї цього ґудзика і має бути сухими, а не тільки хвостик. Зате мокрий зелений хвіст майже гарантія незрілого плода.
7. Плямочка збоку
Це пляма утворюється в місці контакту кавуна з землею, і якщо вона є, значить, кавун встиг дозріти на грядці. Колір плями повинен бути насичено-жовтим або (ще краще) темно-оранжевим, але не білий!
Корисно знати:
Щоб перевірити кавун на стиглість, його кидають у воду, спливе - значить стиглий.
За матеріалами ЗМІ
Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...
Правильна їжа може стати потужною зброєю проти апатії. Продукти, багаті на вітаміни, антиоксиданти та корисні жири, допомагають підтримати енергію, покращити настрій та зміцнити імунітет, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Що таке апатія. ...