Пліснява - це не просто естетична проблема. Грибкові спори викликають серйозні проблеми зі здоров’ям. Виробляючи мікотоксини, вони можуть стати причиною подразнення та печіння в порожнині носа, рота та горла. передають Патріоти України.
Особливо небезпечною пліснява є для людей, що мають хвороби дихальних шляхів – потрапляючи на слизові оболонки та в легені, грибкові спори викликають серйозні проблеми з диханням. Як швидко та ефективно позбутися грибка в оселі – читайте у матеріалі OBOZ.UA.
Чому з’являється пліснява
Основна причина появи цвілі на стелі чи на стінах – надмірна вологість в оселі. До появи та швидкого розмноження грибкових спор призводять також і наступні фактори:
Як позбутися грибка
Спосіб 1
Оцет – найпростіший та один із найдієвіших інгредієнтів, що допомагає позбутися плісняви. Оцтовий запах доволі специфічний, але ця рідина зовсім не токсична для людини. А от від грибкових спор оцет позбавить миттєво. Потрібно просто налити його у ємність з пульверизатором на нанести на уражені ділянки. Зачекавши 20-30 хвилин, слід протерти місця з пліснявою ганчіркою. Якщо цвілі дуже багато -попередньо нанесіть на уражені місця соду.
Спосіб 2
Цей лайфхак допоможе видалити грибкові спори з плитки та пластикових поверхонь. Воду та нашатирний спирт змішуємо у пропорції 1:1, наливаємо рідину у пульверизатор та наносимо на уражені зони. Через 1-2 години слід промити поверхні вологою ганчіркою.
Спосіб 3
У нагоді стануть і агресивні хімічні засоби – наприклад, білизна (інша назва – "хлорка"). Потрібно розвести її з водою у співвідношенні 1:10, залити отриманий розчин у пульверизатор та обробити ділянки з пліснявою. Засіб треба лишити на кілька годин, після чого змити водою та провітрити приміщення.
Не всі каструлі підходять для приготування їжі. Обираючи ємність, важливо враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Це стосується зокрема алюмінієвого посуду, який все ще часто використовується на кухнях завдяки своїй довговічності та зручності. ...
Важливим етапом святкування Нового року завжди було позбавлення від усього непотрібного. Ще наші предки вірили, що так ви ніби "звільняєте" місце для добробту та щастя, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Новий рік для багатьох людей є не п...