Як зробити так, щоб окуляри не запітніли взимку - ви здивуєтеся, що не знали цього

Всі без винятку люди, які змушені носити окуляри, в холодну погоду стикаються з проблемою, коли окуляри запотівають взимку, передають Патріоти України.

Це відбувається в основному, коли людина заходить з холодної вулиці в будинок, офіс, магазин або будь-яке приміщення. Способи і поради, як зробити, щоб окуляри не потіли на морозі, ми зібрали в матеріалі.

Запотівають окуляри взимку - через що це відбувається

Відповідь на питання про те, чому ж окуляри запотівають взимку, має просте фізичне пояснення. Через температурну різницю між вулицею і теплим приміщенням, коли людина туди заходить, відбувається охолодження вологого повітря на застиглих лінзах окулярів. В результаті на них утворюється і осідає конденсат з повітря. У деяких випадках на морозі окуляри можуть запітніти просто так, навіть якщо людина не входила в тепле приміщення: на морозі скло охолоджується, а тепле повітря, яке видихає людина, осідає на ньому. У сильний туман, коли великий показник вологи в повітрі, конденсат теж може осідати на лінзах просто на вулиці.

Який засіб від запотівання окулярів вибрати - поради

Щоб розуміти, як взимку ходити в окулярах, дуже важливо знати засоби, які допоможуть запобігти запотіванню лінз на вулиці і в приміщеннях. Побороти цей неприємний ефект допоможуть звичайні підручні засоби, які є в кожному будинку:

  • Рідке мило або шампунь - за допомогою ватного диска треба ретельно обробити лінзи, потім їх просушити і витерти ганчірочкою.
  • Шматочок простого твердого мила - натерти лінзи з обох (внутрішньої і зовнішньої) сторін. Після цього добре протерти окуляри серветкою або ганчіркою. Утворена плівка буде ефективно перешкоджати запотіванню окулярів.
  • Також можна нанести на лінзи трохи гліцерину, який продається в будь-якій аптеці. Гліцерином треба просочити ганчірку з м'якої тканини і рівномірно його нанести на обидві поверхні лінз і просушити. Потім відполірувати скло сухою серветкою.

У продажу є безліч спеціальних засобів в вигляді спрею або серветок, які також допомагають боротися з запотіванням лінз. При цьому, їх дуже можна завжди носити з собою і дуже зручно застосовувати для обробки поверхні скла.

Важливо знати, що вкрай не рекомендується протирати лінзи окулярів частинами будь-якого одягу. Справа в тому, що тканина може виявитися грубою і подряпати лінзи. Заборонено для окулярів застосовувати засоби проти запотівання автомобільного скла або дзеркал. Такі речовини зіпсують окуляри і можуть негативно вплинути на зір людини через свій хімічний склад.

Як дізнатися, скільки дітей судилося вам за датою народження - секрет від нумерологів

середа, 29 березень 2023, 18:23

Дуже хочеться зазирнути трохи в майбутнє, коли будуєш великі плани. Особливо це стосується сім'ї і появи на світ дітей, якщо відносини стають серйозними, або ви вирішили, що маєте для цього достатньо здоров'я, сил і життєвого досвіду, передають Патріот...

Виберіть фігуру - і дізнайтеся про свою слабкість: Психологічний тест по картинці

середа, 29 березень 2023, 18:10

Психологічний тест у картинці здатний розкрити вашу особистість без допомоги фахівця. Асоціативний експрес-тест дасть точну відповідь, адже вона ґрунтується на індивідуальності кожної людини. Пропонуємо пройти тест і дізнатися про свою головну слабкіст...