Свято Старий Новий рік, яке в багатьох країнах за кордоном викликає подив, у нас дуже люблять. Ще б пак - адже це ще один привід відсвяткувати Новий рік, нехай навіть його і називають старим, передають Патріоти України.
Тим же, кому не вдалося зустріти свято 31 грудня, цей - і зовсім як порятунок. Що це насправді за дата, які є традиції на Старий Новий рік і коли потрібно його святкувати у 2024 році - розповідаємо нижче.
У зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше. Хороша новина: Старий Новий рік - не церковне свято, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть, як і раніше, в ніч із 13 на 14 січня.
Водночас свято Меланки (13 січня) і свято Василя (14 січня) тепер зрушилися і за новоюліанським календарем припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно.
Старий Новий рік вважається молодим святом - воно з'явилося трохи більше ніж 100 років тому, 1918 року, після переходу з юліанського календаря на григоріанський. Тоді через розбіжність календарів Новий рік змістився на 14 днів раніше - 1 січня. Свято за старим стилем продовжили відзначати за звичкою і назвали його Старий Новий рік. До речі, церковні православні свята тоді теж продовжили відзначати за старим стилем - вони змістилися лише після переходу 2023 року української церкви на новоюліанський календар.
Традиції дня залишилися такими ж, як і раніше. 13 січня ввечері, коли святкують Старий Новий рік, заведено зібратися з рідними або близькими за столом і опівночі побажати одне одному здоров'я, здійснення мрій і щастя.
Зі Старим Новим роком тісно переплелися народні традиції - щедрівок на Меланки та засівання на Василя. Але щедрувати тепер потрібно буде на Меланки, як уже казали, за новим церковним календарем - 31 грудня, а посівати - на Василя 1 січня. Утім, завітати в гості до рідних і близьких та побажати добра і миру в новому році можна і за новим, і за старим стилем - зайвим не буде.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...