Якщо килим у вашій оселі виглядає брудним та неохайним, а ворс давно зносився - не спішіть купувати новий. Кілька лайфхаків допоможуть покращити вигляд старого килима та підняти ворс. Експерти поділилися дієвими способами оновити килим. Деталі розповіло видання Express, передають Патріоти України.
Килими з часом забруднюються та втрачають м’якість. Перш ніж приступати до очищення, килим слід ретельно пропилососити.
З часом навіть пухнасті килими можуть втратити свою еластичність, але їх можна оновити за допомогою простого лайфхаку. Йоганна Константіну, експертка в галузі підлогових покриттів, зазначила, що допоможе харчова сода та білий оцет.
Насипте харчову соду на килим і деякий час щіткою втирайте її в волокна. Соду краще залишити на ніч, щоб активні речовини подіяли. Потім видаліть соду за допомогою пилососа. У пляшку з розпилювачем налийте холодну воду та додайте рівнозначну кількість білого оцту. Розпорошіть суміш на килим.
Знову втирайте її у волокна жорсткою щіткою, щоб позбутися будь-яких запахів і зменшити кількість бактерій.
Плями від напоїв або бруду Йоганна радить промокнути спеціальним розчином. Приготувати його дуже просто: у літр води слід додати чверть чайної ложки білого оцту.
"Ніколи не тріть пляму, оскільки це спричинить її переміщення у волокна килима, і ви ризикуєте остаточно пошкодити її. Для таких стійких плям, як кров, кава та вино, використовуйте ложку нашатирного спирту, змішаного з 0,5 л води, або скористайтеся миючим засобом на основі аміаку", – наголосила Константіну.
Перед використанням експерти радять перевірити засіб для чищення на маленькій ділянці килима, щоб переконатися, що він не пошкодить або не змінить колір матеріалу. Уникайте використання гарячої води, оскільки це може погіршити плями.
У холодну пору року лобове скло автомобіля швидко покривається льодом, а двірники примерзають. Уникнути цього допоможе простий спосіб, для якого не потрібні спеціальні засоби – лише речі, які є майже в кожному домі. Про це повідомило видання The Sun, п...
Чай у радянській родині був не лише напоєм, а й цілим ритуалом. Ще з 1920-х років, коли в країні був введений сухий закон і алкоголь став недоступним, чаювання стало популярною альтернативою. Радянське суспільство привчилося до ароматного чаю, і навіть...