Корисний лайфхак: Як правильно стерилізувати банки за допомогою мікрохвильової печі

Не усі люди знають про те, як правильно стерилізувати банки у мікрохвильовій печі. Але ж це дуже швидко і, до того ж, зручно. Перш за все люди купують собі мікрохвильовки для того, щоб швидко розігрівати там їжу. Однак на цьому її можливості не закінчуються, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Особливості використання мікрохвильовки під час стерилізації банок

Якщо стерилізувати банки за класичним методом, то часу на це піде досить багато. Доведеться кип'ятити воду, а потім пропарювати кожну банку. А без цього процесу закочувати не має сенсу взагалі. Адже продукти у кращому випадку просто вибухнуть. А у гіршому утвориться отрута (ботулотоксин), яка є дуже небезпечною для людини.

Навіть якщо банка чиста, її важливо підготувати до стерилізації. Важливо повністю вимити миючий засіб. Ємність обов'язково перевіряється на наявність тріщин, відколів і різних дефектів. Якщо є хоча б найменше пошкодження, то існує висока ймовірність того, що тара просто лопне. Для очищення ємності найкраще використовувати харчову соду. Крім того, вона є абсолютно нешкідливою і безпечною, а також відмінно вимиває весь бруд. Далі можна розпочати власне процес стерилізації.

Плюси використання мікрохвильовки

  • всередину можна відправити одразу декілька банок, щоб швидше провести процес;
  • власне обробка таким чином займе найменшу кількість часу порівняно з іншими способами;
  • ані вологість, ані температура на кухні не піднімаються, що є особливо актуальним у періоди опалення та літа.

Недоліки такої стерилізації

  • у першу чергу витрачається багато електроенергії;
  • банки доведеться відправляти всередину, перевернутими на один бік;
  • максимальний об'єм тари може бути 3 л.

Варіанти обробки банок у мікрохвильовій печі

Стерилізувати посуд можна декількома способами — з водою, без неї, а також одразу із заготовками.

Стерилізація парою

Насамперед у банки слід налити зовсім трохи води, достатньо 2 см від дна, і бажано фільтрованої. Далі відправити у піч, причому без кришки, і увімкнути її на 0,7-0,8 кВт. Для стерилізації вистачить 2-3 хвилин. Якщо ж банка 3-літрова, тоді процес триватиме близько 5-6 хвилин. Орієнтуватися слід з того моменту, як рідина почала кипіти — загалом знадобиться близько трьох хвилин.

Пара, яка буде виділятися, просто вб'є усі бактерії. Далі ємності дістають, використовуючи рушник, щоб не обпектися. За горлечка братися при цьому не варто. Воду, яка залишилася, виливають, а банку заповнюють продуктами.

Стерилізація без використання води

Сухий метод також не є поганим. Насамперед важливо впевнитися, що на тарі немає тріщин, відколів та інших пошкоджень. Потім банки треба промити гарненько содою і змити її. Переходити до процедури можна, коли тара стане сухою.

Далі необхідно взяти склянку, об'єм якої 250 мл, і налити у неї фільтровану воду, щоб зверху 3-4 см залишилися вільними. Прямо посередині камери слід поставити тару з рідиною, а навколо розташувати банки, які потрібно простерилізувати. Потужність печі має бути 0,75 кВт, а час процедури — 5 хвилин. Після вимкнення таймера можна обережно дістати банки.

Цей лайфхак виручить: Що робити, якщо улюблені джинси сіли після прання

четвер, 21 листопад 2024, 22:10

Буває, що після прання улюблені джинси сідають і вже не сидять так, як вам би того хотілося. Не варто поспішати до ательє чи витрачати кошти на нову річ. Існують способи розтягнути джинси в ширину та довжину. Як це зробити - читайте в матеріалі ТСН.ua,...

ТОП-3 секрети ідеальних дерунів - хитрощі досвідчених кулінарів

четвер, 21 листопад 2024, 18:14

Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...