Біляші - страва татарського походження, друга назва якої - «перемяч». Традиційна начинка біляшів - яловиче м'ясо, але також в них часто додають картоплю, рис, овочі, а в слов'янській традиції - свинину, зазначають Патріоти України.
Для тіста:
Для начинки:
Приготування:
1. Змішайте борошно з цукром, сіллю та дріжджами. Просійте через сито, зберіть гіркою, зробіть у середині поглиблення та влийте в нього молоко та олію.
2. Вимісіть тісто до тих пір, поки воно не стане прилипати до рук. Зліпіть з нього кулю, накрийте плівкою і залиште мінімум на годину, щоб воно виросло.
3. Коли тісто гарно підросте, промніть його, розділіть на 4 частини, скачайте з них ковбаски і кожну розділіть ще на 4 частини. Загалом має вийти 16 кульок тіста для такої ж кількості біляшів.
4. Кожну кулю розкачайте в коло діаметром близько 15 см (приблизно за розміром блюдця).
5. Зробіть начинку: пропустіть через м'ясорубку яловичину, дрібно наріжте цибулю і додайте її до фаршу. Поперчіть і посоліть. Можете відразу розділити фарш на ті ж 16 частин.
6. Покладіть у центр коржів фарш і заліпіть біляш так, щоб у центрі залишився невеликий отвір.
7. Налийте в сковороду 200-250 мл олії, нагрійте її та викладайте біляші отвором вниз. Обсмажуйте під кришкою, потім переверніть, влийте всередину отвору трохи гарячої олії зі сковороди, знову накрийте кришкою і смажте до рум'яності.
8. Зніміть готові біляші зі сковороди, викладіть на паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир, а потім промокніть ще одним паперовим рушником зверху. Смачного!
Складно уявити собі будинок, біля якого не ростуть дерева. Вони дарують влітку приємну прохолоду, а під час цвітіння тішать ароматом. А ще дерева несуть в собі певну енергетику, і це було відомо ще нашим предкам. Якщо посадити біля хати певні дерева, т...
Разом з весняною погодою до України завітало інше, менш приємне, явище, а саме – сезон кліщів. Кандидат медичних наук Вікторія Клюс розповіла кореспонденту УНН, як захистити себе від кліщів і як діяти, якщо так і не вдалося уникнути цієї прикрої зустрі...