6 вересня за новоюліанським календарем православні віряни вшановують пам’ять архангела Михаїла. Цей день також називають Михайловим дивом, передають Патріоти України.
До Михайлового дня зазвичай закінчували польові та городні роботи та починали активно готуватися до зими. Про традиції та заборони цього дня – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
Михайлове диво
6 вересня згадують перше відоме диво, сотворене архангелом Михаїлом для людей. За переказами, історія почалася, коли благочестивий християнин Архип побачив уві сні знамення: його німа донька начебто зцілилася, коли випила води із чудотворного джерела. Чоловік повірив видінню, відправив дівчину до води – і та справді заговорила.
Архип, як вдячний християнин, побудував поряд із джерелом храм. Це дуже не сподобалося язичникам, котрі вирішили затопити церкву водою, а самого Архипа – вбити. Чоловік почав молитися до архангела Михаїла – його вважали захисником нужденних, хворих та знедолених.
Архистратиг явився людям, і від удару його жезла утворилася в горі велика розколина, куди й попадали злі язичники.
Традиції свята
Народні традиції цього дня тісно переплелися з церковними. На Михайлове чудо віряни просять у святого захисту та заступництва. Моляться також за упокій душ.
Прийнято було ходити до храму, пекти пироги з різними начинками, пригощати священників та бідняків.
Також історично склалося, що цього дня у селах проходили братчини — особливі зібрання-свята, де вирішувалися питання спільноти, спілкувалися та примирювалися з сусідами, закладали дружбу і братерство.
Дівчата ввечері ворожили на наречених, а хлопці влаштовували змагання на силу та спритність.
До Михайлового чуда зазвичай вже закінчували польові роботи.
Погодні прикмети
За погодою цього дня пророкували, якою буде осінь та чи вчасно прийде зима.
Якщо 6 вересня тепло і сонячно – осінь буде затяжною.
Якщо листя на березі жовтіє знизу нагору – зима буде ранньою, і навпаки.
Іній та заморозки на Михайлове чудо – варто чекати на сніжну та морозну зиму.
Якщо вранці стелиться туман – осінь буде теплою, а зима – м’якою.
Народні заборони
На Михайлове чудо в народі не радили працювати на городі. Не можна також рубати дрова та займатися важкою фізичною працею.
Існувала приказка: "якщо збирати урожай на Михайла – то наступного року збирати буде нічого".
Як і в будь-яке церковне свято, не можна лихословити, бажати іншим зла та відмовляти нужденним у допомозі.
Не можна також викидати залишки їжі зі столу – їх краще віддати нужденним або згодувати тваринам.
Жінкам не радили займатися рукоділлям.
Втрата ваги часто здається складною та нелегкою задачею, але правильний вибір їжі та напоїв може значно спростити цей процес. Дієтологи стверджують, що поєднання певних продуктів допоможе оптимізувати ваші зусилля в боротьбі за струнку фігуру, передают...
Професійні кухарі розкрили секрет, як приготувати ідеальну гречану кашу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Гречка – це традиційна страва практично для кожної української родини. І досвідчені господині мають свої секрети приготування цієї ...