Сезонний шиномонтаж — стандартний захід, що відбувається в житті середньостатистичного водія два рази на рік. Не мудруючи лукаво, для більшості весь процес полягає в перетягуванні покришок і очікуванні в черзі. Адже все інше — справа рук майстра, який самостійно розбирається, куди там спрямована гума, скільки потрібно грузиків на кожен диск та який тиск виставляти, інформує Ukr.Media.
Однак в “перевзуванні” автомобіля — як, втім, і в будь-якій іншій справі — є свої тонкощі, які треба знати, щоб потім не видирати останнє волосся з потилиці. Знати саме автовласникові. Бо тільки він несе повну відповідальність за технічний стан свого транспортного засобу.
Про балансування, наприклад, сказано вже багато — воно потрібне і навіть необхідне. При цьому мало хто пам’ятає про ніпелі — ті самі гумки, що потрібні для підкачування шин. Якщо по розуму, то вони одноразові, тобто вимагають заміни при кожному шиномонтажі. Однак зрізати і вклеювати нові — це втрата дорогоцінного часу для майстра і зайві витрати для автовласника. А тому — чарівне “ще походить”, і справа з кінцем.
Складність в тому, що без розбортування ніпель ніяк не поміняти: він надівається на диск з внутрішньої сторони. Тому якщо він виходить з ладу, доводиться їхати в сервіс. А лопається він досить часто: мода на низький профіль і схід асфальту разом зі снігом навесні роблять свою справу. І зазвичай він довше двох років не служить — навіть на високих покришках позашляховика. Але ж ніпель за фактом є запобіжником, який повинен тріснути сам, але зберегти шину від грижі.
Так що краще, слідуючи “інструкції”, поміняти і забути. Нерви будуть ціліше, та й насос не доведеться щодня з багажника виколупувати. Всього-то потрібно витратити зайві пів години і заскочити в магазин за новими ніпелями або попросити майстра, щоб він сам їх замінив. Так, доведеться доплатити, але це копійки. І ця операція підвищить шанси від’їздити весь сезон без проблем і додаткових, куди більш відчутних витрат.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...