Не робіть помилок! Як категорично не можна розморожувати м'ясо та рибу - це може бути небезпечно

М'ясо та риба - обов'язкові продукти в раціоні кожного. Фахівці радять їсти м'ясо 2-3 рази на тиждень, як і рибу. При цьому потрібно знати, як їх правильно готувати, щоб продукти не втратили корисних властивостей, передають Патріоти України.

Дієтолог Олександр Максименко розповів у Instagram, як не можна розморожувати м'ясо та рибу, щоб вони не втратили корисні властивості.

Як категорично не можна розморожувати м'ясо та рибу:

1. Розморожувати у гарячій воді.

2. Не використовувати мікрохвильову піч.

3. Не використовувати для розморожування духовку або мультиварку.

4. Не розморожувати м'ясо на свіжому повітрі.

Фахівець стверджують, що як тільки при розморожуванні м'ясо досягає температури вище 4 градусів (вище температури холодильника), бактерії, які могли бути до заморожування, починають дуже швидко розмножуватися. Необхідно знати, що небезпечна температурна зона для м'яса становить від 4 до 60 градусів. Тому часто буває, що центральна частина продукту ще не розморозилася і знаходиться в безпечній зоні, а по краях можуть почати розмножуватися бактерії.

Безпечні способи розморожування:

В холодильнику

Це найдовший, але найбезпечніший спосіб. Помістіть м'ясо в чистий контейнер або миску, щоб запобігти витоку соку. Поставте миску з сирим м'ясом або морепродуктами потрібно на найнижчу полицю, щоб запобігти випадковому попаданню соку на інші продукти.

Навіть невелика кількість заморожених продуктів – наприклад, 500 г фаршу чи курячого філе, потребує цілого дня для розморожування. А якщо ви розморожуєте великий шматок (2,5 кг), може знадобитися 24 години.

У холодній воді:

Цей метод набагато швидший, але з нюансами. М'ясо/риба/морепродукти повинні бути упаковані у герметичній упаковці або поліетиленовому пакеті. Зручно, якщо продукт вже продається у такій упаковці, його можна просто не знімати.

Під постійним потоком води з-під крана – прямо у (продезінфікованій) раковині. У мисці з водою, змінюючи її кожні 30 хвилин. Герметичну упаковку з продуктом потрібно занурити в холодну воду, яку необхідно міняти, доки продукт розморозиться. Продукт має бути повністю покритий водою.

Невелика кількість м'яса/риби/морепродуктів (приблизно півкіло) при цьому способі може розморозитись за годину або менше, тоді як 1.5-2 кг можуть розморожуватися 2-3 години. Їжа має готуватися відразу ж, її повторно заморожувати не можна.

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...