Деякі відходи від продуктів, які ми зазвичай викидаємо, корисно використовувати як добрива. Це значно зекономить фінанси, адже позбавить необхідності купувати спеціальні засоби, передають Патріоти України.
Йдеться про яєчну шкаралупу, чайну заварку, соняшникове насіння, лушпиння картоплі. Не варто також викидати мандаринові та бананові шкірки. Як можна використати харчові відходи, інформує видання Zaxid.net.
Лушпиння картоплі
Якщо бажаєте покращити родючість ґрунту – використайте картопляні шкірки. Допоможуть вони і в боротьбі зі шкідниками: колорадським жуком, слимаками, дротянками.
Можна приготувати настій: залити лушпиння окропом і почекати кілька днів. Також шкірку можна підсушити або заморозити. Потім добриво закопують у землю
Лушпиння корисне для:
– цибулі;
– капусти;
– кабачків;
– плодових дерев;
– гарбузів.
Не забувайте про обережність: ця органіка протипоказана для пасльонових.
Залишки цибулі
Універсальне добриво, яке підійде для великої кількості культур: від картоплі та огірків до квітів. Справа в тому, що цибулеве лушпиння покращує захисні властивості, підвищує опірність до несприятливих умов та зміцнює коріння.
Просто розкидайте продукт очистки цибулі перед прикопуванням землі.
Деякі дачники радять оросити рослини цибулевим настоєм – це захистить від шкідників.
Заварка від чаю
У складі чайної заварки міститься хром, марганець та цинк, тому її використовують для підгодівлі. Рецепт простий: подрібнити чайне листя і засипати його в ґрунт.
Яєчна шкаралупа
Цей засіб, як добриво, відомий багатьом. Шкаралупу треба завчасно висушити, подрібнити на борошно і поставити і духовку на півгодини. Останнє потрібно для знезараження.
Яєчна шкаралупа багата на кальцій, що позитивно впливає на родючість землі та ріст рослин.
З перетертої шкаралупи роблять настій або просто підсипають її під корінь.
Лушпиння соняшникового насіння
Лушпиння створить дренаж для запобігання розмиванню грядок та стане в нагоді як мульча. Крім того, воно розпушить глинисту землю – для цього грунт треба перекопати.
Перед використанням лушпиння треба спалити, а у якості добрива взяти золу.
Цей засіб не радять використовувати часто, лушпиння соняшникового насіння довго розкладається.
Відходи від риби
Можна використовувати голови, хвости або й просто дрібну рибу, адже в її складі – безліч корисних речовин.
Настоєм із рибних відходів можна поливати рослини.
Прокрутивши їх через м'ясорубку, як фарш, варто додавати по чайній ложці в кожну лунку при посадці.
Можна просто закопувати великі шматки у землю, це підвищить родючість грунту.
Особливо корисні рибні голови для:
Шкірка банана
Бананову шкірку кидають в компост, сушать або подрібнюють. Вона багата на фосфор і калій.
А ще бананова шкірка допоможе боротися з тлею. 2-3 шкурки заливають літром води і витримують три доби. У концентровану суміш додатково ллють 5 літрів води.
Шкірка мандарин
Сушену шкірку мандарини можна додавати як добриво для розсади. Вона – джерело пектину і акумулює вологу. Попередньо шкірки радять подрібнити.
Мандаринові залишки використовують і в якості компосту. Переживати, що цитрусові можуть нашкодити черв’якам не варто, це абсолютно безпечно.
Буває, що після прання улюблені джинси сідають і вже не сидять так, як вам би того хотілося. Не варто поспішати до ательє чи витрачати кошти на нову річ. Існують способи розтягнути джинси в ширину та довжину. Як це зробити - читайте в матеріалі ТСН.ua,...
Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...