"А чи знаєте ви, що в далекі часи всі українці були практично вегетаріанцями, тому що м’яса було досить мало і домашніх свиней кололи тільки у свята кілька разів на рік? І тому всі страви були пісними, хіба що зрідка приправлялись смальцем або салом з часником. Цей варіант борщу я знайшов в одному з сіл Полісся, ним зі мною поділився один старий. І знаєте, цей рецепт заслуговує на увагу", - похвалився кулінар Євген Клопотенко знахідкою на своєму сайті, передають Патріоти України, та поділився рецептом, який ми вам теж пропонуємо оцінити.
Борщ виходить дуже насиченим за смаком і кольором, а пахне так апетитно, що просто неможливо встояти.
Інгредієнти:
Покроковий рецепт
1. Приготуйте бульйон на буряках — або просто відвар з буряка. Для цього потрібно почистити буряк, розрізати його навпіл, залити водою і варити 40 хвилин до готовності. Додайте у відвар ½ цибулини і продовжуйте готувати далі.
2. Картоплю (3−4 шт.) наріжте дрібними кубиками і покладіть у буряковий бульйон.
3. Половину моркви наріжте соломкою і додайте в каструлю до бульйону. Нехай все продовжує варитися.
4. Приготуйте зажарку. Для цього болгарський перець (½ шт.) і другу половину цибулини наріжте кубиками та припустіть на сковороді з невеликою кількістю рослинної олії до м’якості протягом 3−5 хвилин. Додайте томатну пасту (2 ст. л.) і протушкуйте ще 2−3 хвилини.
5. Тепер дістаньте з бульйону буряк, дайте йому трохи охолонути і наріжте шматочками довільного розміру. Він дуже гарячий, тому нарізайте обережно, щоб не обпектися. Поверніть нарізаний буряк у бульйон і туди ж покладіть зажарку.
6. Якщо всі овочі готові, то додайте в борщ квашену капусту з розсолом (200 г). Проваріть 3 хвилини і спробуйте. Тепер настав час довести смак сіллю, перцем і медом (1−2 ст. л.).
Готовий борщ можна залишити на 20 хвилин, щоб він настоявся і наситився ароматами. А можна відправити в духовку з температурою 180 градусів, щоб він протомився 15−20 хвилин. Подавати можна відразу ж гарячим. Хоча ідеального смаку він набуде тільки наступного дня. Народна мудрість.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...