Фахівці не втомлюються шукати нові суперфуди – продукти, багаті на корисні речовини, і мікроелементи. Ми вже дізналися про користь насіння чіа та ягід годжі, настала черга нових відкриттів. Редакція британського журналу Vogue склала список продуктів, які дієтологи радять додати в раціон у 2021 році, передають Патріоти України.
Що таке суперфуди
Суперфудами називають ягоди, фрукти, овочі, насіння і водорості, в яких містяться життєво важливі компоненти і мікроелементи. Від біодобавок вони відрізняються тим, що це 100% натуральні продукти, що існують в природі більше тисячі років.
Масове божевілля через суперфуди сталося лише кілька років тому на хвилі здорового способу життя: на них звернули увагу вегани, сироїди, спортсмени та інші прихильники ЗСЖ.
У зв'язку із загальним безумством Європейський Союз навіть ухвалив рішення про постанову законодавчого акту, який контролює написання superfood на упаковках товарів. Так, з 2007 року діє закон, згідно з яким виробники, які хочуть поставляти і реалізовувати суперфуди, в обов'язковому порядку мають надати документи, які підтверджують відповідну якість продуктів.
Суперфуди 2021 року
Журналісти британського Vogue називають кишківник нашим другим мозком і "ключем до нашого благополуччя". Вони нагадують, що саме в кишківнику виробляється більшість гормонів, які у свою чергу впливають на те, "як ми виглядаємо, що ми думаємо і що відчуваємо". І закликають не забувати дбати про цей орган тіла.
Журналісти поспілкувалися з дієтологами і нутріціологами і розпитали їх, які продукти необхыдно додати у свій раціон, щоб кишківник залишався в нормі, а ви відчували себе комфортно.
- Адаптогенні гриби. Адаптогенами називають групу харчових продуктів і трав (зокрема, лікарських грибів), які мають здатність захищати організм від шкідливих наслідків стресу, а також підтримують загальний стан здоров'я, енергію і настрій. Гриби чага їдять для підтримки імунітету, кордицепс – для підвищення спортивної витримки, їжовик гребінчастий – для поліпшення концентрації уваги, а рейші – для розслаблення. Фахівці рекомендують додавати такі гриби в супи і тушковані страви, а також у чай, каву або гарячий какао.
- Морський мох. Цей суперфуд містить 92 зі 102 мінералів і вітамінів, необхідних нашому організму, включаючи цинк, залізо, кальцій і калій, не кажучи вже про природні противірусні та антимікробні засоби, які можуть допомогти заспокоїти запалення і респіраторні проблеми. Експерти радять обирати зневоднений морський мох у вигляді порошку або гелю: він має м'який смак і підходить для різних цілей. Його можна додавати в смузі або використовувати в якості загущувача в супах, бульйонах і соусах.
- Гарбузове насіння. Виявляється, що всім знайомий з дитинства продукт теж називають суперфудом. У гарбузовому насінні міститься багато ненасичених жирів, жирних кислот, антиоксидантів, високий рівень магнію, який допомагає регулювати режим сну, а також більше білка, ніж у будь-яких інших горіхах: 30 г білка на 100 г насіння. Крім того, продукт має гіпоглікемічні та антипаразитарні властивості – вважається, що регулярне вживання насіння покращує здоров'я серця, сечового міхура і простати. Фахівці кажуть, що найкращий спосіб додати гарбузове насіння в щоденний раціон – це з'їдати одну-дві столові ложки в якості перекусу. Тільки обов'язково стежте за розміром порцій, оскільки насіння багате калоріями.
- Баобаб. Дерево баобаб називають одним із чудес африканського континенту, оскільки воно відоме своїми поживними і цілющими властивостями. Крім того, що баобаб містить велику кількість вітаміну С і клітковини, плоди цього дерева містять у шість разів більше калію, ніж банани. Фахівці радять спробувати настояну на баобабі воду – саме так цей фрукт традиційно вживають в Африці. Потрібно просто змішати 2-4 чайні ложки порошку баобаба з фільтрованої водою.
- Барбадоська вишня. Плоди дерева мальпігія емаргіната багаті на вітаміни і мінерали, зокрема, на вітамін С, якого в ягодах в 60 разів більше, ніж в апельсинах. Також барбадоську вишню називають природним антидепресантом. Щоб отримати максимальну живильну цінність, фахівці радять вживати ягоди, які були зібрані на початку циклу дозрівання. Додавайте повну чайну ложку барбадоської вишні у смузі або сік щоранку і буде вам щастя.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...