Ви коли-небудь ловили себе на тому, що прокидаєтесь із однією ногою, яка стирчить з-під ковдри? Це може здаватися звичайною звичкою, але насправді - це важливий сигнал від вашого організму. І вчені нарешті з’ясували, чому ми це робимо, передають Патріоти України.
Це автоматична реакція — тіло шукає спосіб охолодитися. Ноги, а особливо ступні, мають унікальні кровоносні структури, які допомагають швидко виводити тепло. Коли організм відчуває, що йому занадто тепло під ковдрою, він «включає» цей простий механізм — і ви витягуєте стопу назовні. Найчастіше таке трапляється вночі, коли мозок не контролює рухи свідомо, але автоматично реагує на зміну температури.
Дослідники з Університету Піттсбурга виявили, що зниження температури тіла перед сном значно покращує якість сну і навіть допомагає при безсонні. Найкраща температура в кімнаті для сну — від 18 до 20°C. Також перед сном варто провітрювати приміщення, щоби допомогти тілу охолонути. Це підвищує шанси заснути швидко та проспати всю ніч без пробуджень.
Хронічний брак сну впливає на пам’ять, настрій, вагу, серце та навіть тиск. У дорослих сон менше ніж 6 годин на добу здатен порушити добові ритми, викликати проблеми з нервовою системою й підвищити ризик гіпертонії.
Відомий кардіолог із Бразилії доктор Марк Гіллінов розробив простий, але ефективний тест, який допоможе оцінити стан вашого здоров’я та фізичної форми. Виконавши одне вправу вдома, ви дізнаєтеся, чи існує у вас підвищений ризик передчасної смерті, пере...
Ви коли-небудь ловили себе на тому, що прокидаєтесь із однією ногою, яка стирчить з-під ковдри? Це може здаватися звичайною звичкою, але насправді - це важливий сигнал від вашого організму. І вчені нарешті з’ясували, чому ми це робимо, передають Патрі...