За прізвищем можна відслідкувати історію свого роду. Традиційно родові імена виникали від прізвиськ, які сформувалися на основі рис характеру, особливостей зовнішності, ремесла, професії чи походження, передають Патріоти України.
Окрему категорію становлять так звані "лісові" прізвища, що здавна давали рибалкам та мисливцям. Дослідник Юрій Редько у своїй праці "Сучасні українські прізвища" розповів, які прізвища свідчать про те, що серед предків були люди, пов’язані з лісовим промислом.
Ця група прізвищ пов'язана своїм виникненням із службою по охороні лісів (звичайно, панських).
Так виникли прізвища:
Від назв "лісний", "лісник" утворилися похідні: Лісняк, Лісняченко, Лісничий, Лісовський.
Мисливство і рибальство здавна відігравали значну роль на території України. Проте дослідник наголосив, що прізвищ, що вказували б на зв'язок з цими галузями, збереглося небагато.
Можна виділити, зокрема:
Останні виникли, очевидно, як глузливі прізвиська людей, що полювали на лисиць і вовків.
А Сцібівовк та Щебивовк – прізвища, що мають польське коріння. Вони виникли із з'єднання слова "вовк" та польських дієслів за значенням "переслідувати", "гонити" і "винищувати".
"Рибальські" прізвища в Україні також дуже поширені, хоч і доволі одноманітні: Рибак, Рибалка, Рибалко, від яких утворилися похідні: Рибачок, Рибачук, Рибалченко, Рибаченко, Рибка, Рибарук, Рибарчук тощо.
Вапняний наліт, як правило, з’являється на душових лійках через деякий час після початку їх використання. Чим довше він накопичується, тим його стає все важче видалити, передають Патріоти України. Через цю поширену проблему сантехніка у ванній кімнаті ...
Весна — це час пробудження садових рослин, і яблуні не є винятком. З приходом першого тепла дерева активізують свої процеси росту, а садівники починають працювати над підготовкою яблунь до нового сезону, передають Патріоти України. Одним із найважливіш...